Яке балочне перекриття вибрати Перекриття є важливою конструктивною частиною будь-якої будівлі, навіть якщо воно одноповерхова: з його допомогою відокремлюються один від одного різні горизонтальні зони – поверхи, підвали, горища, мансарди і т.

п. Вибираючи відповідне перекриття, дуже важливо врахувати всі особливості споруджуваного будинку і тих експлуатаційних навантажень, які будуть покладатися на нього.

Балкові перекриття особливо підходять при зведенні дерев'яного або каркасного будинку, і складаються з балок, накатів, теплоізолятора і статі. Матеріалом для балок може виступати деревина, метал або бетон. Їх укладають із певною рівномірністю, що дозволяє розподілити навантаження на всю поверхню. Простір між балками заповнюється іншими елементами, для чого балки оснащуються бічними брусками: це спрощує подальшу укладання накату.

Існує кілька різновидів балкових перекриттів:

1. Дерев'яні. Використовують їх в основному при зведенні приватних будинків, так як існують обмеження по ширині прольоту між поверхами – 5 метрів. Для уникнення прогинів дуже ретельно вираховується оптимальний крок укладання. Для виготовлення накатів в даному типі перекриттів зазвичай використовують одношарові або двошарові дерев'яні щити, гипсошлаковые і легкобетонні плити, вкладиші з кераміки з порожнечами всередині. В якості звукоізоляції найчастіше застосовується насипний матеріал типу прожареного піску, покрите руберойдом або будівельним картоном. Для обробки стелі може застосовуватися штукатурка або гіпсокартон, з наступною шпаклівкою. Дуже важливим моментом є захист дерев'яних балок від гниття, для чого їх обробляють антисептичними речовинами, а на кінцях використовують мастило зі смоли або рубероидную обмотку.

2. Металеві. Відрізняються більшою надійністю, компактністю розмірів і міцністю, що дозволяє не відчувати

Яке балочне перекриття вибрати
обмежень по ширині зводяться прольотів. З іншого боку, металеві балки обов'язково вимагають наявності в конструкції спеціальних вставок з бетону, що робить вага всього будинку на порядок більше, і помітно збільшує фінансові витрати. Ще одним недоліком є схильність металевих елементів піддаватися дії корозії і їх невисокі теплоізолюючі властивості, що призводить до швидкого нагрівання влітку, і охолодженню – взимку.

3. Залізобетонні. Такі балки можна монтувати у вже готовому вигляді, або заливати прямо за місцем будівництва. Забезпечуваний розмір прольотів знаходиться в межах 3-7 м. Залізобетонні балки відрізняються надійністю і стійкістю: їм не страшно гниття, проте навантаження на фундамент помітно збільшується. Монтаж перекриттів таким способом досить трудомісткий.