Як правильно розрахувати кількість шпалер на кімнату Купівля шпалер – дуже відповідальний захід, адже прийшовши в магазин, доведеться зробити вибір серед великої різноманітності квітів, малюнків і типів цього матеріалу.

До того ж, дуже важливо правильно розрахувати кількість купується матеріалу, щоб згодом не залишалося зайвих рулонів, або навпаки, не довелося бігти в магазин, докуповуючи рулон – другий.

Для правильного підрахунку необхідної кількості шпалер допоможуть наступні поради:

1. Підрахунок квадратури кімнати. Спочатку потрібно порахувати кількість квадратних метрів стін, які будуть обклеюватися. Для цього потрібно заміряти висоту кімнати, і довжину ділянок, де суцільна стіна. Помноживши ці два показника, отримаємо основний показник. Потім підраховуються ділянки над вікнами, стінами, під підвіконням і т. п. В даному випадку доведеться рахувати кожен з них окремо, а отримані цифри додавати до основний сумі: при цьому отриманий показник округлюється в бік збільшення, щоб вийшло рівне число (наприклад, якщо вийде сума в 28,3 м2, то слід записати 29, або взагалі – 30). Як показує досвід, в стандартних панельних будинках з висотою стелі 2,5 м показник квадратури в спальнях становить приблизно 30 м2, в залі – 37 м2.

2. Перерахунок на кількість рулонів. Маючи показник загальної квадратури кімнати, можна легко підрахувати число необхідних рулонів. Як відомо, стандартні рулони мають ширину 53 см і довжину 10 м, тобто площа матеріалу становить 5,3 м2. Такі дрібниці, як десяті частки, в розрахунок ніколи не беруться, тому при підрахунку береться показник 5м2 для стандартних і 10м2 – для подвійних рулонів. Тобто, якщо квадратура стін становить 29 м2, потрібно 6 стандартних, або 3 широких рулону. Однак, є ще такий момент, як підбір малюнка, що неминуче тягне за собою додатковий відходи. Тобто, якщо із стандартного рулону без малюнка виходить 4-ре смуги, то при наявності малюнка – тільки три. В такому разі завжди купується один або два додаткових рулону, на підбір малюнка. Зазвичай цей момент обговорюється з продавцями, тобто, можливість повернути запечатаний рулон, якщо такий залишиться: як правило, це дозволяється зробити протягом двох тижнів.

Як правильно розрахувати кількість шпалер на кімнату

Професіонали зазвичай застосовують інший спосіб підрахунку необхідної кількості рулонів – він полягає в підрахунку числа суцільних смуг. Для цього береться довжина однієї смуги (це можна зробити на рулетці, або взяти рулон інших шпалер), і розраховується по всіх стінах, де буде проводитися поклейка. Отримане число ділиться на 4 або 3 (4 – для шпалер без малюнка, 3 – з малюнком), і виходить кількість рулонів. При цьому округляють завжди в бік запасу: тобто, якщо вийшло 20 цілих смуг, то при діленні на три результат округляють до 7-ми.