Поради по шліфовці стелі
Оформлення стелі за допомогою стяжки відноситься до самого затребуваного увазі, особливо для житлових приміщень. Справа в тому, що незважаючи на багато новинок у цій галузі будівництва, нічого більш кращого, з точки зору економічності, краси і екологічності, винайдено не було.

Як правило, всі новомодні способи обробки мають один загальний недолік: великий відсоток компонентів штучного плану. А стяжка з подальшим фарбуванням залишається неперевершеною класикою. Для того, щоб досягти хорошої якості стельової обробки методом стяжки, доводиться докласти чимало зусиль, і головне тут – чітке дотримання всього переліку операцій.

Заключним етапом перед фінальною обробкою є шліфування – саме запорошене і трудомістке заняття, і, щоб його максимально полегшити, без втрати якості, слід дотримуватися кількох рекомендацій досвідчених професіоналів:

1. Якісне здійснення всього процесу стяжки. Будучи останньою операцією перед фарбуванням, шліфування залежить від того, наскільки скрупульозно і якісно були виконані всі попередні операції. Особливо це стосується накладання шарів фінішної шпаклівки: в цьому плані потрібно дотримуватися принципу, що їх повинно бути не менше трьох. Іноді після другого шару здається, що стеля готовий до шліфування, але саме третє фінішне шпаклювання, накладене тонким шаром, часто є запорукою м'якою шліфування, коли матеріал має необхідну податливість. Рекомендується цей останній шар нанести акриловим матеріалом, навіть якщо всі попередні операції здійснювалися сухими сумішами: акрилова шпаклівка може дати дуже тонкий і м'який шар, зручний для шліфування.

2. Добре просушувати накладаються шари шпаклівки. Під час шпаклювання важливо спостерігати технологічні рекомендації по просушуванню кожного шару: не потрібно поспішати і шпаклювати ще не просохлі попередній шар. Після здійснення завершальної шпаклівки краще дати на просихання німого більше часу: приміром, не одні, а двоє доби, подбавши і хорошої вентиляції приміщення. Якщо погана вентиляція, може відбувається ефект «замаривания» шпаклівки, коли вона вистоюється в умовах підвищеної вологості. В такому випадку поверхня виходить значно твердіша і незручніше для шліфування. Хорошою просушування значною мірою сприяє і прийнятний температурний режим при здійсненні робіт: +15 +25 градусів.

3. Забезпечити зручні умови для роботи. Шліфування стелі – процес трудомісткий, тому важливо створити найбільш зручні умови для цього. Роботу краще всього проводити з великого будівельного козла зручною висоти: драбина для такої операції – поганий варіант. Робота здійснюється виключно ручної теркою: ніякі електричні пристрої не дадуть той необхідний результат якості, коли важливо спостерігати делікатність прикладених зусиль, адже при пережимах дуже швидко виникають залисини на поверхні. Тому краще всього озброїться ручної теркою і надійним кріпильним механізмом, щоб наждачний папір

Поради по шліфовці стелі
трималася надійно, не вислизаючи. У такій операції не обійтися без додаткового джерела світла – переноски, яку зазвичай тримають в одній з рук, підсвічуючи стелю з боку. Це дає можливість помітити всі дрібні вади і усунути їх. Що стосується наждачного паперу, то потрібно брати виключно малярську, вона реалізується в зручному смуговий вигляді. Номер паперу повинен бути не менше 120-го, адже поверхня стелі повинна бути гладкою. Так як при роботі виникає багато пилу, потрібно оснаститися захистом для очей і органів дихання. Одяг також повинна бути закритого типу.