Способи візуального збільшення простору Проблема обмеженого простору в оселі не завжди може бути вирішена шляхом прибудови додаткових площ, особливо, якщо мова йде про квартиру. Виходом в даній ситуації може бути придбання більшої квартири, що потребує значних капіталовкладень.

Більш недорогий варіант – застосувати дизайнерські способи розширення простору:

1. Упорядкованість. Чим беспорядочнее розташовані речі в кімнаті, тим вона здається менше. Тому, щоб зробити її візуально більше, слід максимально розчистити її від всіх предметів інтер'єру, залишивши тільки найнеобхідніші.

2. Світло. Збільшення освітленості кімнати робить її набагато просторіше. Крім звичайної люстри, можна обладнати додаткові світильники по стінах, а також максимально звільнити віконний простір, щоб світло з вулиці міг безперешкодно проникати в кімнату. Також рекомендується максимально використовувати світлі тони при декоруванні предметів інтер'єру і поверхонь в районі вікна, роблячи ставку на тверді глянцеві матеріали.

3. Відмова від насичених кольорів. У маленьких приміщеннях рекомендується не використовувати насичені кольори, яскраві малюнки, поділ стін на окремі зони. Краще всього застосувати світлі, а краще – білі тони: при цьому це стосується не тільки стін і стелі, але і підлоги: розмиті межі також мають ефект розширити простір.

4. Уникання текстур. Значною мірою оптичному збільшенню висоти сприяє відмова від текстурної оздоблення стін: чим менше привертають увагу елементів, тим вище здається стіна. Краще всього для досягнення даних цілей використовувати обробку гладкого типу, що сприяє хорошому поширення світла.

5. Дзеркало. Наявність гарних дзеркал на стінах не тільки робить їх красивіше і практичніше, але й сприяє більшій освітленості і візуальному розширенню приміщення. Це ж стосується і використання дзеркала при декоруванні стелі.

Способи візуального збільшення простору

6. Підбір кольору плінтуса. Оптичному розширенню кімнати можна досягти, грамотно вибравши колір плінтуса: краще всього, якщо він буде одного тону з підлогою. Такий підхід до декорування дозволяє стерти межу між підлогою і стіною, при цьому рекомендується робити ставку на максимально просту форму плінтуса.

7. Меблі. Дуже важливо залишити в кімнаті тільки саму потрібну меблі, при установці трохи відсунувши її від стін, що дає можливість закрити кути та створити ілюзію більшого простору.