Установка люстри Незважаючи на зростаючу популярність точкового освітлення, світлодіодних стрічок і трубок, люстри не втрачають своєї актуальності донині. Нові дизайнерські рішення і форми дозволяють підібрати люстру на будь-який смак і інтер'єр.

Вона стала не тільки способом освітлення кімнати, але і елементом декору, показує прагнення господарів до шику і розкоші.

Монтаж люстри

Зазвичай люстра кріпиться на спеціальний гак, який ввінчен в справжній стелю. Фахівці не рекомендують чіпляти гак на стелю з гіпсокартону – матеріал може не витримати ваги.

Установка люстри
Установка люстри

Всі люстри можна умовно розділити на дві групи:

 • Ті, що кріпляться на гак і мають конфігурацію «склянки». Його положення регулюється по висоті за допомогою центральної трубки, і ця порожнина приховує сам гак і з'єднання кабелів. На місці трубки може бути ланцюжок або електричний шнур.
 • Ті, що кріпляться на планку. Попередньо треба прикріпити її до стелі (зазвичай йде в комплекті), саме вона прийме загальну масу люстри. Планку можна закріпити за допомогою дюбелів або саморезов, а потім прикручувати підставу, у якому зникнуть всі огріхи стелі і кабелю.
 • Підключення люстри

  Кращим варіантом підключення проводів використання двох вимикачів, за допомогою яких можна змінювати інтенсивність освітлення в залежності від потреби.
  Кабель підключення трипровідною лінії має 4 жили – дві фазні і дві нульові (одна робоча і одна захисна).

  Установка люстри
  В квартирі з новою проводкою нульовий робочий провід буде синього кольору, нульовий захисний – жовто-зелений, фазні дроти – коричневі та чорні. Проводи в люстрі будуть мати ті ж кольори і буде досить просто з'єднати їх.

  Люстри, керовані одноклавишным вимикачем, будуть мати тільки фазний і нульовий провід. Їх легко помітити і з'єднати (нічого не зміниться, якщо переплутаються місцями). Головне, посадити на корпус нульовий захисний провід, якщо такий є в наявності.

  Люстри з великою кількістю лампочок мають тільки два виводу для підключення (тобто призначені для одноклавішного вимикача). Краще всього переробити дроту для двохклавішного, якщо дозволяє площа. А саме – відокремити фазні дроти від групи світильників і вивести їх окремо.