Стельові галтелі різновиди та технологія монтажу Галтель (молдинг) – декоративний стельовий плінтус, використовуваний для більш виразного, збагаченого, естетичного і завершеного зовнішнього вигляду обробки.

Застосовується для закладення лінії стику стіни і стелі з метою створити в інтер'єрі загальну оригінальну картину поєднання елементів інтер'єру.


Різновиди галтелей

Для фінішних робіт обробки стелі використовують рейки з пінопласту, гіпсу, дерева, металу або поліуретану.

Молдинг зазвичай має вигляд довгої рейки з двома абсолютно прямими функціональними сторонами, в той час як третя сторона відповідає за декоративність. Одна гладка сторона трохи ширше інший і саме її приклеюють до стіни, а вузька кріпиться до стелі.

Найчастіше використовують легкий матеріал поліуретан, це спінений пластик, з якого виходять акуратні і красиві панелі, схожі на ліпнину. Вони перевищують аналоги з гіпсу за якістю і експлуатаційним властивостям. Крім того, широкий асортимент рейок з поліуретану дозволяє підібрати модель саме для необхідного споживачеві стилю інтер'єру. Наприклад, класичний інтер'єр може бути доповнений гладкими рейками, а етнічні стилі може прикрасити галтелі з орнаментом.

Плінтуса з деревини – найвідоміші в минулому рейки для оздоблювальних робіт стелі. Виготовляють їх з різних порід дерев, тому по ціні вони можуть бути дешевими, так і дорогими. Монтуються дерев'яні галтелі тільки до рівної поверхні за допомогою саморізів.

Обробка стелі

Стельові галтелі різновиди та технологія монтажу
Для монтажу стельового плінтуса слід приготувати:
- спеціальний клей, підібраний саме для придбаного виду молдинга;
- прилад для визначення кута розпилювання або розрізу(стусло);
- кисть;
- ніж або невелика ножівка;
- герметик або рідкі цвяхи для закладення і кріплення стиків між галтелями.

Можливий варіант кріплення легких поліуретанових рейок безпосередньо до шпалер, оскільки стіна під ними зазвичай рівна. У випадку, якщо стіна має нерівності, то навряд чи буде красиво виглядати виконана робота.

Найскладніша робота з монтажу галтелей буде у кутах. Слід ретельно виміряти кути, оскільки можливі відхилення від необхідної норми в 90 градусів, і виготовити паперовий шаблон. Якщо кут ідеально рівна, то легше буде використовувати стусло для нарізки кутів на рейках.

Роботи з монтажу слід починати з одного з кутів кімнати. Обробка приміщення стельовим плінтусом завжди виглядає ефектно.