Як правильно зробити вентиляцію в підвалі Підвальні приміщення завжди більш схильні до впливу вогкості в більшій мірі, ніж житлові. І якщо не подбати про облаштування якісної вентиляції в підвалі, ця сирість буде розповсюджуватися вгору, проявляючись на підлозі верхніх кімнат.

Природна вентиляція є найпростішим видом подібних систем, і являє собою два канали: один канал відповідає за приплив свіжого повітря, а через інший вологе повітря виходить назовні будинку.

Незважаючи на видиму простоту такої системи, при її обладнанні слід врахувати ряд важливих моментів:

1. Місце розташування вентиляційних каналів. Навмання тут діяти не вийде, так як протікає повітря повинен по можливості охоплювати значну площу підвалу. Класичне розташування каналів – протилежні кута і різна висота: припливне ближче до підлоги, а відвідний – біля стелі. При наявності у підвальному приміщенні додаткових перегородок, в них роблять вентиляційні отвори, теж в районі підлоги і стелі.

2. Розміри каналів. Розрахунок розмірів необхідний для того, щоб домогтися найбільшої ефективності функціонування системи, адже занадто великі отвори будуть призводити до надмірного охолодження підвалу, а надто маленькі не зможуть забезпечити повноцінний відведення вологого повітря. Самі по собі такі розрахунки досить складні, і для спрощення монтажу найчастіше застосовують дифузори, що дозволяють управляти інтенсивністю руху повітря, зменшуючи або збільшуючи його у випадку необхідності. Є цілий ряд різновидів цих пристроїв: це можуть бути жалюзі, гвинтовий ковпачок і т. п. Якщо підвал має велику площу, то найчастіше вентиляція включає в себе одне припливний отвір, а отточные труби заводяться в кожну кімнату.

Як правильно зробити вентиляцію в підвалі

Примусовий тип вентиляції підвалу застосовується в тих випадках, коли нижні приміщення часто експлуатуються. Тим більше, що така система дозволяє підібрати для кожної окремо взятої підвальної кімнати відповідний мікроклімат. Примусова вентиляція, крім звичайних каналів припливу і відтоку повітря, обладнується також вентиляторною установкою, що забезпечує необхідну тягу. Підбір потужності пристрою дуже важливий, так як від цього буде залежати якість роботи всієї системи. За здійсненням необхідних розрахунків краще звернутися за допомогою до фахівців.