Сходи у вузькому коридорі При будівництві садового будиночка або невеликої дачі, що має мансарду, як правило, доводиться вирішувати, де розташувати сходи на другий поверх. Будинки такого типу в основному будують з теплим першим поверхом і річної мансардою.

Якщо влаштувати сходи в одній із кімнат, то в холодну пору року тепло буде йти через отвір у стелі як у трубу. У цьому випадку треба або робити спеціально обладнаний люк, або добре утеплити мансарду і опалювати обидва поверхи. З іншого боку, у споруді, яка і так невелика, подібна сходи відніме площа у житлових приміщень. Тому доводиться споруджувати її в окремому коридорі при вході в будинок або в спеціально огородженому тамбурі. Мінімальну ж площу займають сходи гвинтові або з поворотними маршами.

В моєму дачному будинку висота стелі — 2,5 м, ширина коридору -140 див. В коридорі (рис. 1) я і зробив www.postroil.com з поворотним маршем, В довжину вона зайняла близько 150 див. Центральною віссю сходів служить вертикальна стопка — стовп з бруса 150x150 мм (можна взяти добре оструганное колода). Довжина стовпа повинна бути дорівнює висоті від підлоги до стелі, але я зробив його коротше, прикрасивши верхню частину кулею. Нижній і верхній марші — прямі, а між ними зроблений проміжний поворотний марш, у якого ступеня розгорнуті віялом. www.postroil.com вийшла досить компактною.

Місце для стійки я вибирав наступним чином. Оскільки сходи поворачиваетнаправо, значить треба відміряти від лівої і передньої стіни по 70 см і в точку перетину встановити стовп, прикріпивши його тимчасовими укосинами до стін. Згодом, коли в стовп будуть врублены ступені, вони зафіксують його у вертикальному положенні міцніше будь-яких укосин.

Наступна операція — виготовлення спіднього тятиви. Щоб підігнати її точно, без щілин, потрібно зробити просте пристосування для визначення кута запила підстави тятиви.

Дві рейки довжиною 40 см я з'єднав на кінцях гвинтиком і вийшла своєрідна малка. Виставивши заготівлю тятиви по тесту, поставив малку на підлогу і зафіксував на ній кут нахилу тятиви. Перенісши розмітку, опилил нижню частину заготовки Приставивши до стійки майбутню тятиву (рис. 2), розмітив її верхню частину. Аналогічно розмітив і опилил другу заготівлю, після чого встановив обидві тятиви і зміцнив їх саморізами відповідної довжини, До них потім я кріпив нижні сходинки.

Важливе питання - яким зробити крок між східцями. Зазвичай це 18-20 див. Наприклад, при кроці в 20 см і висоті стелі 240 см знадобиться 12 ступенів. Їх можна кріпити до дощок тятиви з допомогою сталевих куточків, а можна врізати в бічні дошки на 1,5 - 2 див. Я вибрав другий спосіб — сходи виглядає більш привабливо.

Для тятиви і ступенів я взяв стругані дошки шириною 200 мм і товщиною 50 див. Врубки необхідно робити, дотримуючись горизонтальність як уздовж щаблі, так і впоперек. Дуже спростила роботу електрична циркулярна пила. Встановивши на ній глибину різання 20 мм, я проходив по розмітці контур вибірки, а потім стамескою вибирав з неї деревину (рис. 3). Сходинку вставляв в отримані пази і забивав киянкою, при необхідності підганяючи глибину паза так, щоб сходинка встала на своє місце щільно, без щілин. Сходинку я кріпив до тятиві потужними шурупами.

Сходи у вузькому коридорі

Встановивши три сходинки, я дійшов до вертикального стовпа. Звідси сходи починають розгортатися по колу віялом (рис. 4). В моєму випадку їх п'ять штук. Виготовлення цій частині сходи — найбільш важка частина роботи, що вимагає точності і акуратності. www.postroil.com треба спочатку зміцнити у вибірках на вертикальній стійці, а потім, встановивши коротку тятиву у кут коридору, підігнати довжину ступенів так, щоб вони входили в пази на цій тятиві. Тут знову знадобиться саморобна малка, яка разом з рейкою довжиною 70 см дозволить без праці виміряти кут спила на лівому кінці ступені (рис. 5).

Вище поворотного маршу аж до другого поверху на дві паралельні тятиви припадає чотири прямі ступені. Їх я робив точно так само, як і нижні. Капелюшки шурупів закрив дерев'яними пробками і гарненько зашкурил деревину. Перила можна було встановити з плоскими саморобними балясинами, але я волів використовувати покупні, виготовлені на токарному верстаті. Їх ставив на шпильки 015-20 мм і довжиною 200 мм (рис. 6), промазуючи www.postroil.com. При установці доводилося ретельно стежити, щоб балясини стояли вертикально.

На заключній стадії необхідно затерти щілини шпаклівкою по дереву, близькою за змістом до покриття www.postroil.com. Зашпаклеванную ошкуренную сходи залишається обробити «Пінотексом» або морилкою, а потім покрити паркетним лаком в два шари.