Кондиціонери проблема вибору Існує кілька видів кондиціонерів: віконні, мобільні, спліт системи і настінні.

Переваги віконних кондиціонерів – порівняно низька ціна і нескладна процедура установки.

Елементарні моделі тільки охолоджують повітря, більш прогресивні моделі ще зігрівають та мають пульт керування. Їх потужність коливається в межах 1,5 - 6 кВт. Негативні сторони – гучна робота і необхідність встановлювати в отвір вікна.

Мобільні clima-tech.com.ua також створюють шум, але вони компактні за формою і не монтуються: потрібно вивести воздухоотвод через кватирку або щілину в стіні. Через повітровід видаляється гаряча струмінь. Вони коштують майже стільки ж, скільки, безсумнівно, більш досконалі спліт-системи. Зв'язок між внутрішнім і зовнішнім блоками через засувки.

Продуктивність, вентиляція, осушення, напрямок повітря, таймер, нічний режим – ці параметри враховуються при виборі кондиціонера.

Кожен кондиціонер охолоджує повітря, попередньо осушивши її застосовуючи адсорбційні осушувачі. Напрямок повітря – вертикальне при режимі охолодження, напрямок вниз – при режимі нагріву. Таймер дозволяє встановити точний час і початку та кінця дії. Кондиціонер в нічному режимі працює тихіше, ніж зазвичай, і лише протягом 7 годин.

Настінні кондиціонери складаються з внутрішнього і зовнішнього блоків, які з'єднані за рахунок мідних труб та електричних кабелів, де протікає така речовина, як фреон. Відстань між блоками дорівнює п'яти-семи метрів, причому зовнішній блок розташовується під вікном, внутрішній ближче до стелі біля вікна. Настінний кондиціонер управляється за допомогою пульта, який направляє в ЖК-екран сигнал про:

а) встановлення потрібної температури,

б) автоматичне включення і завершення роботи в строго певний час (функція таймера),

в) напрям струменя повітря.

Він працює практично безшумно – в цьому його великий плюс. Площа, на яку поширюється штучне охолодження, у такого кондиціонера становить 20-70 м 2.

Мульти-спліт система характеризується наявністю не одного, а цілих 2-5 різноманітних внутрішніх блоків, які під'єднуються до одного зовнішнього. Це дозволяє економно використовувати простір. clima-tech.com.ua - дорогі, так як вони мають багато комунікацій, при цьому, якщо вийде з ладу зовнішній блок, то робота кондиціонера обривається.

Виділяються різновиди внутрішніх блоків:

а) настінний,

б) колонний,

в) канальний,

г) підстельовий.