Не так давно створення ідеального стелі було пов'язане з рядом труднощів, подолання яких вимагало чимало сил і матеріальних витрат. І в той же час результат цих зусиль радував зовсім недовго.

Старі способи обробки були досить вразливі до зовнішніх впливів і за відносно короткий строк втрачали свій первісний вигляд. Здавалося, що домогтися кращого результату неможливо. Тим не менш, прогрес ніколи не стоїть на місці. І вже в кінці минулого століття була створена унікальна система, яка змогла максимально повно задовольнити практично всі потреби сучасної людини, висувалися до стельової обробки. Цією системою стали натяжні стелі.

Види натяжних полотен

Розрізняють mossiling.ru: ПВХ (плівкові) і текстильні. Плівкові полотна виготовляються з термопластичного полімеру вінілхлориду. Цей вид з'явився дещо раніше, ніж тканинні аналоги, і зарекомендував себе з вигідного боку.

Першопрохідцем у Росії стала продукція французького виробництва. Треба зазначити, що саме французькі натяжні стелі користуються найбільшою популярністю за рахунок своєї незмінної якості і величезного по своїй широті асортименту. Хоча не варто ігнорувати швейцарські, німецькі і російські покриття. Навіть серед полотен китайського виготовлення є досить непогані моделі, які не поступаються за своїми якостями європейським аналогам.

Тканинні полотна, як видно з назви, виготовляються з особливого виду тканини. Спочатку полотно для додання йому підвищених характеристик просочують спеціальним поліуретановим складом, а потім каландрирується. В силу тканинної основи в ході установки не застосовують теплову обробку.

Відмінності покриттів

Далі ми розглянемо основні відмінності між покриттями, такі як:

 • стійкість до вологи;

 • температурний режим;

 • ступінь міцності;

 • особливості монтажу.
 • Говорячи про вологостійкості треба брати в розрахунок, що порівняння йде між плівкою і тканиною. У вінілових полотен даний коефіцієнт істотно вище. Але чомусь при їх описі головна увага приділяється саме цьому показнику. При цьому дуже часто можна зустріти інформацію про те, що така стеля здатний витримувати великий об'єм води. Але якщо подивитися на це питання з об'єктивної точки зору, то масштабні потопи – досить рідкісне явище. Невеликі протікання зустрічаються часто, але ситуації, коли зі стелі безперервно тече вода, затоплюючи при цьому кімнату, – явне перебільшення. А між тим, тканинні полотна також володіють високою вологостійкістю.

  По іншому вирішується питання, якщо підбирається стеля у ванну. У цьому приміщенні рівень вологості завжди вище норми і тут використовувати тканинне полотно небажано.

  Тепер що стосується міцності. В даному випадку цей показник слід розглядати щодо механічного впливу. Уразливість плівкових полотен поширюється тільки на гострі предмети. Плівку легко пошкодити на відміну від тканинного покриття. Але тут слід зауважити, що після того, як стеля встановлено, можливість цього мінімальна. Зрештою, не потрібно забувати, що саме по собі вінілове покриття дуже міцне. При необхідності його можна протирати. Це теж є доказом надійності. Завдати шкоди стелі тупим предметом неможливо.

  Допустимий температурний режим тканинних покриттів дещо більше, ніж вінілових. В силу чого їх можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях.

  Установка

  На монтажі слід зупинитися докладніше. Способів кріплення на даний момент кілька, але їх можна розділити на два типу: гарпунний і безгарпунний. Перший, і єдиний у своєму роді, полягає в приєднанні полотна до каркаса за допомогою гарпунів.

  Ця технологія більш дорога з-за необхідності приварювати гарпуни до покриття в заводських умовах. Крім того, грамотна установка вимагає більш точного, порівняно з іншими способами, зняття всіх вимірів. Але подібні вимоги цілком виправдані, оскільки дозволяють провести монтаж в повній відповідності параметрів приміщення.

  Безгарпунных способів декілька. Вони підбираються виходячи з особливостей полотна та особистих уподобань замовника. У будь-якому випадку, якою б технології не було віддано перевагу, виконувати роботи повинні тільки кваліфіковані фахівці. mossiling.ru – професійна організація, що надає широкий спектр послуг з установки натяжних стельових систем і різного освітлювального обладнання будь-якого ступеня складності.

  Порада: всі різновиди натяжних полотен виробляються з штучних матеріалів, тому ступінь їх екологічності є принциповим показником. Щоб убезпечити себе від придбання неякісної продукції перед покупкою слід ознайомитися з усіма сертифікаційними документами.