Поради щодо освітлення передпокою Як правило, в більшості передпокоїв відсутня денне світло, тому без їх освітлення не обійтися. Як правило, застосовувані для цієї мети освітлювальні прилади поділяються на основні і допоміжні: останні виконують в основному функції чергові каганців.

Залежно від розміру і форми передпокої при обладнанні її освітлення застосовуються різні схеми розташування освітлювальних приладів:

1. Високі стелі. Довгі передпокої з високими стелями зазвичай відрізняє не дуже затишна атмосфера, тому їх намагаються візуально опустити. Найбільш популярні метод – застосувати плафони з регульованою висотою, що дає можливість за рахунок відтінення приховувати основну поверхню стелі. Не рекомендується в подібних передпокоїв встановлювати світильники настінного або підлогового типу, з спрямованістю світла вгору. Обмеження не стосується тих приладів направленої дії, які підкреслюють певні предмети інтер'єру (картини, дзеркало і т. п.), тим самим відволікаючи увагу від усього іншого.

2. Вузька прихожа. Дуже важлива роль у даному випадку відводиться світловідбиваючим елементів декору – дзеркалам, глянсовим підстав, світлої обробці. У комбінації з основним і допоміжним освітленням вони здатні значно оптимізувати ситуацію. Ще один прийом у даному випадку – сконцентрувати увагу на якомусь певному предметі – це може бути шафа-купе в торці передпокої, оснащений великим дзеркалом. Даний ефект особливо підкреслює лінійна установка світильників точкового типу або підсвічені балки.

3. Складна геометрія. Найпоширеніші складні форми передпокоїв – з великим числом ніш, або Г-подібні. Вирішення проблеми освітлення завжди зводиться в організації двох зон – передпокої і проміжної кімнати. Для реалізації такого рішення потрібні дві освітлювальні групи, в такому випадку передпокій буде нагадувати студію. Ще один варіант – виділити складну геометрію шляхом організації в нішах додаткового підсвічування. Це ж стосується кутів і арок.

Поради щодо освітлення передпокою

4. Маленький розмір. Дуже важливо не захаращувати невеликі передпокої масою різних світильників – це призведе до її забруднення. Дуже хороший варіант – застосування одного потужного стельового світильника типу кріплення, оснащеного кількома лампами з готельним включенням або регулюванням яскравості. До стельового освітлення можуть бути додані бра невеликого розміру, змонтованими в районі дзеркала. Можна застосувати і точкові світильники, особливо з ефектні комбінації з вітражним або скляною стелею. Головне, дуже грамотно розмістити світильники, уникаючи їх нагромадження.