Яку лазню побудувати Рішення обзавестися власною лазнею вигідно в усіх відношеннях – крім незрівнянних цілющих якостей, дана споруда однозначно пожвавить перебування на дачі або заміському будинку як для господарів ділянки, так і для їх гостей.

Але лазня бані розно, і тому важливо вибрати для себе найбільш підходящий варіант:

1. Проста російська. Дана споруда містить передбанник і парну. Сервіс здійснюється за рахунок печі в парній, тепло з якої потрапляє в передбанник через відкривання дверей, або через нагрівання загальної стінки. В окремих випадках передбанник обладнується пічкою поменше, найчастіше це – металева буржуйка. Розміщена в парній система полиць дозволяє лежати або сидіти, залежно від бажання купаються. Більш комфортабельні варіанти російської лазні мають ще й роздягальню, що дозволяє паритися відразу кільком людям. Лавки найчастіше виготовляють складного типу, а піч – з цегли, намагаючись використовувати в якості палива дрова.

2. Сибірська лазня. Більш простий варіант такої лазні – з накопиченням диму під стелею, з подальшим виведенням його на вулицю через спеціальні отвори у стінах і стелі будівлі. Вдосконалений варіант передбачається наявність спеціального димоходу для цих цілей. Дим в обох випадках проводить нагрівання каменів у кам'янці. Щоб накопичувати жар всередині, а потім випускати його всередину, звід оснащується спеціальною дверцятами для цього. Простий варіант сибірської лазні дозволяє економити на дровах, адже прогрівання здійснюється досить швидко, за рахунок розтікання диму по приміщенню. Стелі, стіни і лави, нагріваючись, виділяють приємний запах. Піч-кам'янка в сибірській лазні є головним елементом: саме в ній здійснюється нагрівання води і розжарювання каменів.

3. Фінська сауна. Існує безліч різновидів даної лазні, причому самі мініатюрні з них цілком можуть монтуватися всередині квартир та опалюватися електричними печами.

4. Японська. Такий пристрій лазні включає в себе кілька типів ємностей, де відбувається поступове адаптування до високої температури. Після занурення в прохолодну ємність другим етапом процедур є проходження тирсовому процедури,

Яку лазню побудувати
передбачає рясне потіння тіла, і звільнення його від усіляких шлаків. При цьому відбувається насичення шкіри цілющими смолами з деревної тирси.

5. Турецька лазня. Даний тип лазні передбачає мінімальне зволоження повітря: тому парогенератори розміщуються в окремому приміщенні, і надходить в баню через невеликі отвори. Головним елементом турецької лазні розігріті лавки і стіни, а також нагріте ароматизований повітря.