Способи утеплення даху лазні самостійно Від своєчасного і якісного утеплення безпосередньо залежить як вологість, так і температура в лазні, тому підійти до цього процесу варто з усією серйозністю.

Головні етапи при утеплення даху - це якісне утеплення схилів і стелі парної. За умови, що в лазні холодне горище, скати даху додаткового утеплення не потребує. За допомогою вікон створюється вентиляція горища, а безпосередньо в горищі зберігають і сушать вінички.

У тому випадку, якщо наша лазня має мансардний поверх, то тут потребує утеплення і скат даху і стеля. Завдяки цій процедурі, мансардний поверх можна перетворити у справжню зону відпочинку. Але тут не можна допускати сильної вологості, тому необхідно звернути увагу на хорошу пароізоляцію всіх перекриттів.

Доступні варіанти утеплення і матеріали

Утеплити стелю дачної лазні можливо двома способами, це:
• Настильний.
• Підшивною.

При виборі настильного способу знадобляться дошки товстіший, які укладаються на самі верхні вінці зрубів. При виборі підвісної способу закріплюють їх до балок перекриття внизу.

Для надійного утеплення даху можна взяти і природні екологічно чисті матеріали, такі як глина впережку з соломою і (або) піском. Так само добре підійде і мінеральна вата. Важливу роль відіграє пароізоляція стелі. Її треба виконати з боку парної, використовуючи металізовані плівки.

Етапи настильного утеплення

Способи утеплення даху лазні самостійно
Укладають досить товсті дошки поперек цього приміщення парної. Для найкращого результату в передостанньому вінці роблять виїмку на всю товщину дошки. Потім обробляють антисептичним розчином колоди і кладуть дошки щільними рядами, уникаючи зазорів.

З внутрішньої сторони дошки точно також вимочуються антисептичним розчином та добре висушуються. Потім їх необхідно обшити пароізоляційною плівкою звичайним меблевим степлером.

Нагорі наші дошки покриваються паропроницаемой ізоляцією. Це потрібно для того, щоб пари відводилися від дощок, інакше вони будуть просто гнити. Зверху кладуть глину, змішану з керамзитом. Товщина шару не менше 20 див.

Етапи підшивної утеплення

Способи утеплення даху лазні самостійно
Виготовляють чорнову стеля з дощок 25 мм, зміцнюючи знизу до балок за допомогою саморізів. Степлером обшивають полотно стелі з боку парної кімнати металізованою плівкою, стики якої підклеюють шарами скотча. Потім з вагонки будується чистової стеля, тим часом вагонка закріплюється на бруски зверху пароізоляційного шару.

Потім утеплюючі шари в 10-15 см прокладаються між усіма балками дуже щільно, без зазорів. При цьому способі глина не використовується, інакше дошки можуть просто продавитися.

Зверху матів укладають гідроізоляційну плівку. Якщо є неакуратні стики, то з склеюють скотчем.