Гіпсокартон проти ПВХ-плівки З часом змінюється мода на все. Це стосується і оформлення стелі. Колись давно стелі просто білили вапном. Це не можна було назвати дизайнерським ходом.

З часом, у людей виникло бажання якось прикрасити стелю. Модно було обклеювати його шпалерами або стельової плиткою. Зараз же варіацій як оформити стелю безліч. Але основними є натяжні та гіпсокартонні стелі. Затіявши ремонт, багато хто замислюється над тим, який же стелю зробити. Всі плюси і мінуси гіпсокартонних і натяжних стель наведені в цій статті.

Щоб визначитися з вибором, потрібно з'ясувати як здійснюється монтаж, скільки коштують матеріали та монтажні роботи, а також легкість в експлуатації і її терміни.

Монтажні роботи

Головним бажанням всіх домовласників залишається рівна поверхня стелі. Якщо раніше, щоб вирівняти стелю, іноді доводилося використовувати не один мішок цементу, то сьогодні з цим справи йдуть простіше. Гіпсокартон і ПВХ-плівка без проблем впораються з таким завданням. Спочатку потрібно зробити заміри, потім купити гіпсокартонні листи та інші необхідні матеріали і можна приступати до монтажу.

Перш ніж приступити до роботи, треба підготувати кімнату: прибрати меблі та техніку і захистити покриття плівкою.

При монтажі гипсокартонового стелі неминуча будівельний пил. Спочатку до стельової поверхні кріпиться каркас з металевих профілів, а на нього вже кріпляться гіпсокартонні панелі. Лист гіпсокартону досить крихкий. Важливо дбайливо з ним звертатися, щоб не пошкодити в процесі установки. Утворилися шви замазуються штукатуркою. Потім поверхня грунтується і просушується. Потім йде проклеювання павутинкою і знову грунтовка. Після повного висихання гіпсокартонний стелю фарбують. Весь процес займає в середньому десь 5 тижнів.

Натяжні стелі встановлюються набагато простіше. Кімнату готувати не треба, так як будівельного пилу та бруду не буде. По периметру стелі закріплюються спеціальні багети, а на них потім натягується ПВХ-плівка. Монтаж такого виду робиться набагато швидше. Все залежить від розміру стелі, але більше дня ця процедура не займе.

Гіпсокартон проти ПВХ-плівки
Гіпсокартон проти ПВХ-плівки

Зовнішній вигляд

Обидві поверхні красиво виглядають і важко зробити остаточний вибір. Але, використовуючи натяжний полотно можна задовольнити більше дизайнерських завдань, ніж використовуючи гіпсокартон. Це і багаторівневі геометричні конструкції фотодрук на поверхні плівки і більш легке оснащення стелі світловими приладами будь-яку кількість і будь-якої форми. Іншими словами, натяжний полотно може зробити реальністю будь-які фантазії дизайнера.

Не варто забувати і про те, що між гіпсокартонними листами є шви, які потрібно приховати, а ось натяжна стеля може мати цілісний, безшовне полотно.

Як перший так і другий вид стелі легко приховає електропроводи, труби та інші комунікації.

Експлуатація

Так як гіпсокартонний стеля пофарбований фарбою, він вимагає догляд, як і звичайний стелю. Буде збиратися пил, стеля буде забруднюватися. Час від часу його потрібно буде підфарбовувати. І, на жаль, по поверхні іноді можуть піти тріщини. ПВХ-плівка не притягує пил, колір довгі роки залишається насиченим. Іноді стелю потрібно буде протирати вологою ганчіркою. Єдине, чого боїться натяжна стеля – це гострі предмети.

У середньому, термін використання гіпсокартону приблизно від 5 до 9 років, а ПВХ-полотна – більше 10.

Гіпсокартон проти ПВХ-плівки
Гіпсокартон проти ПВХ-плівки

Ціна

На перший погляд здається, що гипсокартоновый стелю вийде дешевше, ніж натяжна. Але, вибравши натяжна стеля, Ви оплачуєте тільки матеріал і монтаж. А вибравши гіпсокартонний стеля варто пригадати, що для цього потрібно. Крім аркушів необхідно придбати металеві профілі, грунтовку, шпаклівку, фарбу і оплатити монтаж, який,як ви вже знаєте, що робиться не за один день.

Тепер, обдумуючи ремонт, Вам не складе труднощів зробити вибір на користь кращого стелі.