Перфоратор Bosch GBH 2-24 DSR Перфоратор (рік випуску 2000-й) був куплений мною з трьох причин.

1. Це «brand name». Аля мене, так і для моєї дружини, яка далека від всієї цієї техніки», Bosch - символ добротності і надійності (є пральна машина та інша побутова техніка).

2. Модель випускається не перший рік, «обкатана» фірмою і користується незмінним попитом як любителів, так і «профі».

3. Третя причина набагато прозаїчніше: просто немає вибору - один магазин у місті.

У роботі, як і випливає з року випуску, недавно. Версія вже без коліщатка на гачку. Працюю з ним в основному по бетону, а також надаю www.srofast.ru. Як шуруповертом працювати незручно: важкуватий, патрон, надітий з перехідником, - «б'є», так і довгі шурупи закрутити - проблема.

При свердлінні посадочних місць під розетки в цегляній стіні полою коронкою (65 мм) постійно спрацьовує муфта зчеплення.

Напевно, 15 Н/м (максимальний момент загвинчування) замало для такої машини. На мій погляд, можна розцінити як недолік і відсутність гумової накладки на рукоятці. Ще раз з приводу реверсу: для перфоратора функція не актуальна, це, по суті, не шуруповерт, і краще, напевно, кнопку перенести, як, наприклад, в моделях Kress, Hilti та ін.

Посилання представника Bosch пана К. Шоріна на принцип «розумної економії» з приводу індикатор перевантаження і тахогенератора, не кажучи вже про гумової накладки, здаються не зовсім вірними. Тому що Metabo і Peugeot і навіть Sparky (індикатор перевантаження) використовують ці електронні «примочки» при рівній, а то і меншої вартості.

Незважаючи на всі вищевикладені критичні зауваження, інструмент здається хорошою річчю. У всякому разі, і зовнішній вигляд має приємний, що для мене важливо, і вселяє впевненість, що просвердлю отвір у будь-якій стіні або на стелі.

КОМЕНТАРІ ФАХІВЦЯ: запобіжна муфта GBH 2-24 спрацьовує тільки при різких блокуваннях свердла або коронки, коли момент перевищує 15 Н/м, тобто не обмежує крутний момент інструменту. Такі моменти виникають при свердлінні пустотілої www.postroil.com коли керн кришиться і блокує коронку, а також при дуже сильному натиску на перфоратор або перекосі коронки.

Більший крутний момент потребує застосування більш важкого і габаритного двигуна, більш потужних шестерень, і в кінцевому рахунку вийде інший, більш важкий інструмент. У це Bosch GBH 3-28 E і GBH 4 DFE. Як справедливо відмічено, GBH 2-24 DSR - перевірена «робоча конячка». Незважаючи на те, що модель випускають кілька років, вона залишається однією з кращих у своєму класі по продуктивності, рівня вібрацій, надійності.

З приводу реверсу. Bosch пропонує на нашому ринку модель GBH 2-24 DSE взагалі без реверсу. Це кардинально вирішує проблему з розташуванням перемикача і дає виграш у термін служби щіток, а також в ціні перфоратора. Інша модифікація - GBH 2-24 DFR комплектується быстросменными SDS+ і кулачковим патронами. Тим самим вирішується проблема биття біт-викруток.

З тахогенератором і індикаторами ситуація виглядає наступним чином. Фірми Bosch і Hilti, що відіграють провідну роль на європейському ринку перфораторів, випускають легкі перфоратори без цих пристроїв. Інші ж фірми прагнуть залучити покупця різного роду індикаторами, електронними схемами, роблячи на них упор в своїх рекламних кампаніях.

Вбудовуючи додаткові схеми «при рівній або меншій вартості», ці фірми, безумовно, економлять на чомусь іншому.

А ось про економію на гумових накладках в моєму коментарі не було ні слова. Якщо ви подивіться на останні моделі перфораторів, ударних дрилів, дамських сумочок і лобзиків фірми Bosch, то обов'язково побачите - це зауваження користувачів вже враховано.