Гіпсокартон як ідеальний будівельний матеріал За своєю природою гіпсокартон є зручним, відносно недорогим, композитним матеріалом, що складається з двох аркушів картону і, що знаходиться між ними, гіпсового наповнювача.

Для збільшення щільності і терміну експлуатації в гіпс додають різні компоненти.

Гіпсокартон не токсичний, не має запаху, що робить його екологічно чистим матеріалом, а теплопровідність і здатність «дихати», завдяки пористій складу наповнювача, наближають його до показників дерева. Все це сприяє встановленню сприятливого для людини мікроклімату.

Ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів є кілька видів гіпсокартону стельовий, стіновий і арочний. Між собою вони розрізняються товщиною гіпсового наповнювача: систандартная товщина стельового гіпсокартону становить 9.5 мм, гпсокартона стінового відповідає 12.5 мм і арочного листа-6.5 мм, крім того арочний гіпсокартон при зволоженні стає гнучким.

Гіпсокартон як ідеальний будівельний матеріал
У залежності від області застосування гіпсокартон ділиться на різні типи:
- звичайний (ГКЛ)- застосовується при ремонтах приміщень з нормальною вологістю;
- вологостійкий (ГКЛВ) - в приміщеннях, де вологість у кілька разів перевищує норму (ванні кімнати, мансарди). Такий гіпсокартон має зеленуватий колір із-за додавання облицювання спеціального пігменту;
- вогнестійкий (ГКЛО) - в приміщеннях з підвищеною пожежонебезпекою (поблизу опалювальних приладів).

Області застосування гіпсокартону настільки великі, що роблять його практично ідеальним будівельним матеріалом:
- по перше - його використовують при облицюванні існуючих стін, роблячи їх ідеально рівними і готовими до обклеювання шпалерами.
- по друге - при створенні нових стінових перегородок будь-якої конфігурації, виготовленні дверних арок і віконних укосів.

Останнім часом набирає популярність використання гіпсокартону в зведенні багаторівневих стель, з допомогою яких маскуються різні дефекти стелі, а геометрія кімнати змінюється в кращу сторону.

Перевага гіпсокартону полягає в його відносній дешевизні, невеликій вазі і простоті використання. Будь-яка людина, що володіє фантазією, може додати приміщенню досить-таки оригінальний вигляд. Не менш важливим є і такий факт, що при використанні гипсокартона відпадає необхідність у брудних і шкідливих роботах, пов'язаних із застосуванням цементних розчинів, а монтаж цього матеріалу можна провести в досить короткі терміни.