Вертикальне озеленення ландшафтного дизайну Самий доступний і поширений вид озеленення в ландшафтному дизайні є вертикальне озеленення. Такий спосіб дозволяє створити об'єм зеленої маси на невеликій ділянці.

Але от тільки у господарів приватного ділянки часто виникають питання з приводу підбору рослин для вертикальної декорації, щоб вона вдало вписалася в ландшафт.

Які ж існують переваги вертикального декорування зеленими насадженнями? Розглянемо детальніше особливості вертикального озеленення в цій статті.

За допомогою витких рослин можна відмінно " замаскувати непоказні архітектурні будови і облагородити їх. Також вертикальне насадження допомагає захистити приміщення від палючого сонця, облаштувати територію відпочинку, сховатися від сторонніх очей, створити затишок. Зелені рослини до того ж очищають повітря від шкідливих речовин, насичують його киснем. На сьогоднішній день це найпоширеніша екологічне, недороге і безпечне рішення в озелененні ландшафту. За кучерявими рослинами легко доглядати вони легко відновлюють свою зелену масу при пошкодженні.

Для початку, перед тим, як висаджувати рослини для озеленення, слід спорудити опорні конструкції для майбутніх насаджень. Конструкції роблять різних форм і розмірів, наприклад арки, перегородки, альтанки, огорожі. До існуючих на ділянці будівель, які хочуть озеленити, додатково додають елементи кріплення для зростаючих пагонів рослин. По мірі росту рослин і нарощування зеленої маси опорні конструкції додають. Для кожного задуманого дизайну опорну конструкцію потрібно підбирати індивідуально.

Вертикальне декорування рослинами в ландшафтному дизайні дозволяє розділити простір ділянки на функціональні зони. Саме тому потрібно робити опорні конструкції міцними, щоб вони прослужили багато років підряд, а також мали привабливий і естетичний вигляд.

Для вертикального озеленення території потрібно якісно підбирати рослини. Це можуть бути як однорічні, так і багаторічні екземпляри. При виборі рослин для озеленення потрібно враховувати свої можливості і досвід в садоводничестве, наявності вільного часу, щоб здійснювати догляд за ними. Самими невибагливими виткими рослинами є хміль, китайський лимонник, дівочий виноград - вони також підійдуть для недосвідчених садівників-початківців. Садівникам зі стажем можна вибирати в'ється троянду, вона дуже красива і просто зачаровує своєю красою.

Рослини для вертикального озеленення можна умовно поділити на:

#9745; ліани, потребують опори (хміль, лимонник);

#9745; рослини, які не потребують опори (плющ, дівочий виноград);

Для доповнення вже існуючих рослин можна використовувати і однорічники для додаткового прикраси прилеглої до живої огорожі території.