Особливості поливу рослин на дачній ділянці Як відомо, без води жодна рослина не може існувати, так як всі внутрішні процеси можливі тільки при наявності рідини. Проте, якщо підходити до цього процесу бездумно, можна в значній мірі зашкодити зеленим насадженням на свій дачі, адже при поливі дуже важливо враховувати цілий ряд факторів – особливості рослин, складу грунту, кліматичні умови в даному регіоні.

Також дуже часто трапляється надмірне зволоження, з подальшим загниванням кореневих систем.

Від того, яка якість і температура використовуваної для поливу води, багато в чому залежить, як будуть рослини рости і харчуватися, як буде функціонувати їх коренева система. Під якістю води розуміється процентне вмісту солей і частинок підвішеного типу. Наприклад, вода з річки, озера чи ставка найчастіше не містить багато солей, але зважені частинки вона багата.

Не рекомендується використовувати для зрошення води з артезіанських свердловин і колодязів, через занадто низької температури. Як правило, температура такої води не перевищує +10 градусів, у той час як оптимальні температурні показники для поливу рослин знаходяться в межах від +15 до +25 градусів. Тому, якщо інших джерел води, крім свердловини і колодязя на ділянці немає, рекомендується використовувати резервуари попереднього нагрівання води. Вода з водогонів також потребує подібної процедури, проте не через занадто низької температури, а що містяться в ній хлорних речовинах: в такому випадку воду попередньо відстоюють.

Терміни, які проводяться зрошувальні роботи, визначаються типом рослин, їх віку, густоти насаджень, кліматичних і ґрунтових особливостей. Щоб волога довше зберігалася, проводять влагосберегающие процедури: розпушування і мульчування верхнього шару ґрунту, створення штучної тіні над окремими культурами, гарне зрошення. Що стосується поливу, то методи тут можуть бути дуже різні – від примітивної лійки до автоматичних поливних систем. Якщо є бажання, щоб сад, квітник чи газон був у постійно хорошому стані, без добре організованої системи зрошення не обійтися ніяк.

Особливості поливу рослин на дачній ділянці

При облаштуванні автоматичний системи поливу дачної ділянки потрібен серйозний послідовний підхід, з встановленням системи комунікацій інженерного типу. Переваги даних систем наявності – потреба в ручному перетягування лійок або важких шлангів відпадає сама собою. При цьому спостерігається значна економія водного ресурсу, при збільшенні якості поливу: все це стає можливе за рахунок точного дозування води, що подається. Також важливим фактором є значна економія часу.