Облаштування обігріву водостоку Функціональну роль водостоків на дахах важко переоцінити, адже саме вони організовують рівномірний відвід опадів, що випадають за межі покрівлі та фасаду.

Але в зимовий час вони можуть замерзати, в слідстві чого, при таненні снігу, це може викликати значні утруднення для водних потоків. Також, саме на водостоках утворюються небезпечні обмерзання, здатні при падінні завдати значні травми людині. Для того, щоб уникнути всіх перерахованих вище небезпек, і забезпечити чистоту водних жолобів круглий рік, застосовують спеціальні обігрівальні системи, які вмикаються у разі зниження температури.

Система обігріву водостоків включає в себе шість елементів:

1. Нагрівальний кабель. Підвищують температуру жолобів, і, таким чином, забезпечують танення снігу і льоду. Як правило, можуть застосовуватися резистивного кабелю або саморегулюючого типу. Саморегулюючі кабелі здатні створювати на різних своїх ділянках різну температуру, в залежності від потреби. Це сприяє економії електроенергії, уберігаючи систему від непотрібних витрат.

2. Контролер. Керуючий орган, аналізує дані, що подаються датчиками. Саме завдяки йому здійснюється включення і вимиканні підігріву водостоків. Найчастіше контролери можна програмувати під певний температурний режим.

3. Датчики. Є три види датчиків, які відповідають за показники температури, опадів і рівня води. Їх встановлюють безпосередньо в ринви і водостоки, і, через подану ними інформацію, контролером приймається необхідне рішення з приводу режиму роботи.

4. Розподільник. У цих герметичних коробках, розміщених на даху, комутуються нагрівальні та силові кабелі, що прокладаються від контролера.

5. Автоматичний запобіжник. Так як система відрізняється достатньою потужністю, в ній використовують вимикач

Облаштування обігріву водостоку
автоматичного плану. За допомогою диференціального реле забезпечується захист для людей.

При монтажі системи застосовуються необхідні кріплення та силові кабелі, що підводять електроенергію. Автоматику найчастіше розташовують усередині будови, на спеціальному щитку – там встановлюють і запобіжники, і контролер. Розкладка нагрівальних кабелів проводиться у всіх елементах водостічної системи – воронки, жолоби, водоприемниках і стічних трубах. Якщо пропустити хоча б одна ділянка, в зимовий час це викличе великі проблеми.