Клумба своїми руками Красиво оформлена клумба може стати справжньою прикрасою будь-якого присадибної ділянки. Головне знати особливості та послідовність її створення. На території можна створити декілька однакових або різних квітів, що дозволить оживити і урізноманітнити навіть найбільш стриманий і строгий дизайн ландшафтного ділянки.

Для гарного декоративного об'єкта головне зуміти гармонійно та вдало підібрати рослини.

Насамперед, слід підібрати максимально відповідний ділянку, де буде розташовуватися клумба. Це повинно бути світле місце, добре помітний і рясно увлажняемое. Краще всього вибирати територію, вільну від високих дерев і чагарників. Також клумба повинна отримувати достатньо сонячного світла, який необхідний рослинам для повноцінної життєдіяльності.

Коли місце вибрано, слід приступати до безпосереднього створення клумби. Для цього слід захистити кордони клумби камінням, щоб бачити її форму і величину. Після цього місце, де будуть висаджені рослини, всипати родючим грунтом. Щоб земля не пересихала і не мала надлишок вологи, обов'язково слід подбати про спорудження дренажу. В його якості можна використовувати пісок або гравій.

Клумба своїми руками
Клумба своїми руками

Коли основа клумби готова, можна приступати до висаджування рослин. Краще всього розташовувати їх ярусами, щоб вони добре проглядалися і не заважали один одному. Щоб клумба мала яскравий і квітучий вид, насадження краще підбирати різноманітні. В центрі клумби слід висаджувати максимально високі і гіллясті рослини. З кожним наступним ярусом висота квітів повинна трохи знижуватися.

Щоб клумба мала привабливий і охайний вигляд, за нею необхідно регулярно доглядати. По мірі потреби, рослини слід прополювати, поливати, удобрювати, видаляти бур'яни і відцвілі частини рослини. Рослини будуть добре рости, якщо підбирати їх з урахуванням їх кліматичних переваг і вимог.

Гарна квітуча клумба може стати справжньою родзинкою і прикрасою будь-якої ділянки. Головне знати правила і особливості створення цього ландшафтного об'єкта. При бажанні клумб можна створити необмежену кількість. Краще розташовувати їх несиметрично, що додасть території невимушеності і легкості. Щоб клумба функціонувала навіть у зимовий час, клумби можна прикрасити вічнозеленими і хвойними насадженнями.