Призначення та особливості установки регулятора тяги Для того, щоб опалювальне обладнання працювало стабільно, дуже важливо, щоб сила тяги підтримуватись на оптимальному рівні. Особливо це стосується твердопаливних котлів, для яких характерне значне коливання цього параметра.

Основне перевага в цьому лані газового обладнання полягає в тому, що при їх роботі коливання температури димових газів мають незначну амплітуду. Твердопаливні котли мають більш тривалий період розігріву, що призводить до значної різниці в температурі виділяється при горінні диму на початку його роботи і, після виходу обладнання в оптимальний режим.

Щоб домогтися оптимізацію режиму горіння, застосовується спеціальний регулятор тяги, який встановлюється в порожнині димоходу. Він здатний також захищати котел під час роботи у разі виникнення сильного вітру, не даючи полум'я в топці затухати. Якщо ж навпаки, недостатня подача повітря, регулятор здатний збільшувати обсяг надходить кисню до необхідних показників.

Різновидом такого приладу є регулятор тяги котла, призначений для установки безпосередньо всередині обладнання. У його завдання входить подавати повітря в топку в оптимальних обсягах. У найпростіших приладах цього типу використовується термомеханічний принцип роботи. Конструкція його складається з балона, заповненого теплоносієм. Якщо теплоносій перегрівається, відбувається подача сигналу на заслінку, і котел переводитися на більш економний режим функціонування за рахунок зменшення подачі повітря. Такий регулятор є універсальним, здатним до роботи усередині будь-якого твердопаливного котла.

Регулятор котла досить проста в установці, тому це можна зробити своїми руками. Місце його розташування – бічна або фронтальна ніша корпусу, де є спеціальний отвір. Для простоти монтажу на самому приладі є різьбові з'єднання, що дозволяють виставляти його у потрібному положенні. Як тільки регулятор зорієнтований у просторі, необхідно ретельно зафіксувати і загерметизувати всі кріплення, застосовуючи спеціальні засоби. Розташування важеля повинно дозволити отвір для ланцюжка виявитися одразу поверх заслінки.

Призначення та особливості установки регулятора тяги

Після того, як регулятор встановлено, проводитися розпалювання котла, з доведенням температури теплоносія до +60. Подібний показник необхідно виставити на регуляторної шкалою: для цієї процедури і служить ланцюжок, що дозволяє відкривати або закривати заслінку ручним способом через її подовження або укорочення. Потім регулятор виставляється на показник +80, і якщо процес калібрування проведено вірно, це повинно привести до автоматичного закриття заслінки. Існують також автоматичні регулятори, які після установки не вимагають ніякої додаткової наладки.