Як вибрати електроножиці по металу Як відомо, при роботі з деякими видами металевих виробів виникає необхідність додаткової підгонки або підрізування за місцем роботи. У таких випадках прийнято вдаватися до допомоги ручних ножиць по металу, чи, якщо листовий матеріал товстий, різати його болгаркою.

Однак ці інструменти не завжди є практичними: від ручних ножиць швидко втрачаються сили і з'являються мозолі, а болгарка може пошкодити захисний шар, наявний на профнастилі, металочерепиці та інших подібних матеріалах. Щоб здійснювати необхідні розрізи, не втрачаючи сили і не пошкоджуючи вироби, сучасна промисловість пропонує ножиці по металу електричного типу.

За типом розрізуваних матеріалів, електроножиці можна розподілити на такі види:

1. Для листової сталі. На відміну від ручного інструменту, забезпечують високу швидкість та надійність роботи, при цьому відрізняючись невеликими розмірами. Якщо вам доводиться працювати з листовим металом на професійному рівні, то цей інструмент значно заощадить і сили, і час. При цьому кількість відходів зводитися до мінімуму, а розрізання може проводитися як по прямих лініях, так і за фасонному типу. Сама робота інструменту нагадує звичайні ножиці: є два ножа, між якими розташовується матеріал, що розрізається. З допомогою електромотора рухливий ніж приводиться до руху, при чому є функція регулювання зазору між ножами, дозволяє налаштувати оптимальний режим роботи. Процес різання може бути розпочато лише з краю листового матеріалу.

2. Вирубні. Такі ножиці дають можливість не тільки здійснювати прямолінійні або фасонні порізи, але і проробляти отвори різних форм і розмірів. Також вирубної інструмент дозволяє різати металочерепицю та профнастил. За принципом дії нагадує ножиці дирокол, де рухливий пунсон рубає метал, залишаючи на ньому невеликі пази. Також є можливість починати порізку не тільки про краю, але й з центру, для чого спочатку необхідно просвердлити отвір в потрібному місці.

Як вибрати електроножиці по металу
Інструмент відрізняє велика маневреність, з можливістю легко робити круті повороти. Яким би не був товстим метал, задирок і скручувань на місці порізу не залишається.

3. Шліцьові. Служать для виробництва дуже якісної порізки, без необхідності подальшої обробки лінії порізу. При чому це досягається як прямолінійних, так і фігурних разрезаниях. Одне лезо в таких ножицях має форму літери «П», друга, рухливе, заходить у паз, і таким чином проводиться дуже тонка порізка, шириною до 2 мм