Поради щодо підбору сонячної електростанції для будинку Завдяки розвитку сучасних технологій у вільний продаж час від часу надходять розробки, здавалися кілька десятиліть тому привілеєм спеціальних урядових проектів.

Одна з таких новинок – це автономна портативна електростанція, що працює від сонячної енергії. Хоча дані пристрої і мають поки досить високу ціну, але вони служать реальним кроком на шляху до енергетичної незалежності. Побутові електростанції сонячного типу являють собою вже готові системи, що мають певні параметри.

Щоб вибрати найбільш підходящу для власного використання модель сонячної електростанції, слід звернути увагу на наступні характеристики пристрою:

1. Потужність. При виборі моделі з відповідною потужністю за орієнтир береться найпотужніший побутовий споживач енергії. Зазвичай, цей показник рідко перевищує 3 кВт, але в середньому найпотужніші побутові прилади тягнуть близько двох кіловат. До цього показника додається додатковий запас, і таким чином, можна отримати потужність необхідного приладу. Наприклад, при працюючій пральній машині повинно вистачати енергії на більш дрібні потреби. Як показує досвід, для обслуговування домашніх потреб цілком вистачає електростанції потужністю 3 кВт.

2. Вид панелей. На дані момент у продажу зустрічаються панелі монокристалічного, полікристалічного та плівкового типу. Плівкові панелі вважаються найбільш неефективними, так як поступово втрачають свою продуктивність. За розрахунками, за 25 років роботи їх ефективність знижується вдвічі. Що стосується перших двох типів, то монокристалічні в основному розраховані на ясну сонячну погоду, у той час як полікристалічні здатні працювати і при хмарному небі.

3. Тип інвертора. Сонячні панелі видають напруга електроструму в 12 або 24 вольт, і для підвищення цього показника до необхідних у побуті 220 Вт застосовується спеціальний пристрій – інвертор. Вибираючи відповідну модифікацію цього приладу, у розрахунок приймають необхідну потужність сигналу, а також його тип. Найбільш прийнятним варіантом останнього є варіант з чистою не модифікована синусоїда на виході.

4. Контролер. Цей прилад займається розподілом виробленої енергії, і спостерігає зарядку акумулятора. Якщо забір енергії з панелей не проводиться, або проводиться не в повній мірі, то її залишок за допомогою котроллера направляється в акумулятори. Якщо ж електроенергії не вистачає, вона відбирається з ємностей.

Поради щодо підбору сонячної електростанції для будинку

На даний період часу використання автономних електростанцій на сонячній енергії не має достатньо великого поширення через дорожнечу пристроїв. Однак, їх вартість можна скоротити щонайменше вдвічі, якщо збирати системи самостійно, використовуючи ті ж деталі.