Ізоляційна стрічка основні види і область застосування Зараз про таке видатковому матеріалі як ізоляційна стрічка чув кожен, так як він вважається незамінним і тому знайшов широку область застосування. Його функції можна зрозуміти виходячи з самої назви: виріб герметично ізолює різні предмети, що важливо, якщо потрібно здійснити інженерно-технічну роботу, від більшості факторів, що впливають ззовні – підвищена вологість, УФ-промені і так далі.

Великий вибір ізоляційної стрічки доступний umel.kiev.ua.

Ізоляційна стрічка основні види і область застосування

Але, найбільше ізолююча стрічка застосовується в электроремонтной і електромонтажної роботі. Її завдання тут – електроізольовані предмет, коли зрощуються дроти і кабелі, ізолюються струмоведучі частини, оголені дроти. Необхідно це для того, щоб ніхто випадково не зміг доторкнутися до сполук, що може викликати коротке замикання, незважаючи на небезпеку для самої людини.

Що стосується функціональності ізоляційної стрічки, її завдання полягає не тільки в тому, щоб ізолювати та оголені струмоведучі частини. Подібний витратний матеріал може широко застосовуватися і в якості маркувального вироби, дозволяючи ідентифікувати різні елементи (наприклад, якщо необхідно маркувати одноколірні жили кабелю).

Яких видів буває ізоляційна стрічка

На території Росії найчастіше випускається два види цього витратного матеріалу:

• ПВХ-стрічка. Ширина такої стрічки може варіюватися від 13 до 20 мм. Товщина – не менше 0.13 мм, зверху якого наноситься шар клею (основа його – каучук або акрил). Тут слід зазначити, що чим товще матеріал, тим краще він ізолює. Важливою особливістю полівінілхлоридної ізолюючої стрічки є той факт, що вона відрізняється високою напругою пробою. Як запевняють деякі фахівці, подібна продукція має високі діелектричні властивості, які дозволяють витримувати напругу аж до 4000 Ст. На практиці це не перевірялося, тому, все ж таки, якщо буде потрібно ізолювати таку токоведущую частина, краще всього зробити це як мінімум в 3 шари. ПВХ-стрічка високої якості відрізняється міцністю, еластичністю, «липкість» і термостійкістю, що дає можливість експлуатувати її при температурному діапазоні від -50 до +50 градусів за Цельсієм (залежить від виробника);

• ХБ-стрічка. Такий вид стрічки також знаходить широку область застосування. Зовні має вигляд прогумованої клейкої стрічки, нанесеної на бавовняну основу. На даний момент подібна стрічка буває двох видів: одностороння клейова основа (липка) наноситься лише з одного боку виробу і двостороння – відповідно, липка область буде з обох сторін.

На відміну від ПВХ-стрічки, володіє високими показниками термостійкості, що дає можливість експлуатувати її в температурах понад +100 градусів.

Особливості застосування ізоляційної стрічки

Щоб відповісти на таке питання, необхідно вивчити багато впливові фактори, де найбільш важливими параметрами є такі: напруга, вологість, якої температури об'єкт, який слід ізолювати і зовнішнє середовище.

ПВХ-стрічка, хоч і відрізняється кращими діелектричними властивостями і не «боязню» вологи, але при цьому поступається ХБ-аналогу в термостійкості. Виходячи з цього варто відзначити, що в «гарячому» місці актуальніша використовувати ХБ ізоляційну стрічку, а де переважає висока вологість – ПВХ.

У будь-якому випадку, щоб надійно і якісно ізолювати з'єднання, завжди можна зверху шару ХБ-ізоляційної стрічки накласти кілька додаткових шарів ПВХ-матеріалу.