Фільтри-насадки на кран та їх основні переваги До водопроводів можна підключити різні очисні фільтри, але найбільш компактною і простою моделлю в плані установки вважається фільтр-насадка для крана.

Цей пристрій відрізняється простотою і компактністю, завдання якого – очищення водопровідної води від таких шкідливих речовин, як хлор і залізо, за рахунок чого вода стає більш м'якою. Якщо вас цікавить www.bwt.ru звертайтесь за детальною інформацією на сайті компанії «BWT».

Фільтри-насадки на кран та їх основні переваги

Існують знімні моделі фільтрів. Головна їх відмінність полягає в тому, що на кран прикріплюється особливий перехідник, а вже до нього, якщо є необхідність, можна під'єднати насадку. Окремої згадки заслуговує настільний фільтр. Щоб їх підключити використовується гнучкий шланг, який необхідний для з'єднання перехідника з фільтром. Настільні фільтри найчастіше оснащені окремим краном, що дозволяє набирати воду.

Принцип роботи фільтра-насадки

За зовнішніми параметрами багато фільтри нагадують циліндричний предмет, що підключається до водопровідного крану. Фільтр-насадка просто не справляється з потоком всієї води, яка проходить через кран. Його продуктивність зазвичай не вище 0.5 – 1 літра. Додатково використовується спеціальний картридж, ресурс якого варіюється від 1 до 3 тисяч літрів, після чого його слід замінити.

Звичайно, на даний момент існують більш продуктивні моделі, але вони або слабо очищають воду, або відрізняються високою вартістю. По продуктивності вони можуть досягати 2.5 - 3 літрів.

У зв'язку з цим, знімна насадка використовується в тих цілях, коли необхідно, наприклад, набрати в чайник чистої води, після цього вона знімається, якщо потрібно вимити посуд. У деяких моделях є відмітна особливість – їх не потрібно знімати, що користуватися неочищеною водою. З цим завданням справляється перемикач.

Варто обмовитися, що фільтр-насадка не призначений для гарячої води.

Ефективність фільтра-насадки

Для очищення можуть бути використані різні фільтруючі елементи. Очищення буває механічного, сорбційного та іонообмінного типу. Механічний фільтр видаляє лише великі забруднення. Подібний варіант найбільш оптимальний для тієї води, яка вже знезаражена, в її складі немає солі, заліза і хлору.

З допомогою сорбційних матеріалів проводиться доочищення зворотних вод, в яких може зустрічатися залишковий хлор та хлорорганічні сполуки. А завдяки іонообмінній смолі доступно зниження жорсткості води до оптимального рівня. Варто зауважити, що сорбційний картридж, як і іонообмінний, здатний очищати воду від механічних домішок. Однак, якщо у воді велику кількість мулу, піску або іржі, картридж доведеться міняти досить скоро.

З цієї причини багато виробники намагаються випускати моделі, які поєднують у собі кілька ступенів очищення. На вхід встановлюється предфільтр компактних розмірів, очищаючий великі частинки, що запобігає їх потрапляння в основний елемент фільтрації.

Кожна технологія очищення має свої відмітні особливості. Багатоступенева система відрізняється тим, що в ній використовуються декілька етапів, які доповнюють один одного. А фільтр-насадка у свою чергу характерна компактними розмірами і легкістю установки.