Склади для патинування Для патинування можна застосовувати різні матеріали: від хімічних окислювачів до звичайних акрилових фарб. Існує безліч технік нанесення патини в залежності від матеріалів і бажаного результату.

З допомогою патиинрования можна досягти ефекту старіння, приглушити блиск позолоти, виявити і підкреслити рельєфний візерунок, зімітувати зовсім інший матеріал.

Розібратися в основних види та переваги спеціальних патинуючих коштів, представлені в магазинах допоможе вам ця стаття. Слово «патина» (італ. patina) спочатку позначає плівку різноманітних відтінків , що утворюється в результаті корозії металу на поверхні виробів з бронзи, латуні, міді.

У більш широкому сенсі патиною називають потемніння і курний наліт на фасадах архітектурних елементах, скульптурах і інших поверхнях. Патина не тільки надає виробу благородний наліт старовини, але і красиво підкреслює його рельєф і фактуру.

Однак патина виникає не тільки природним шляхом, існують і різні техніки штучного патинування. Причому часто патинирующую плівку наносять не тільки для декоративного ефекту, але і для запобігання від руйнування творів мистецтва .

ХІМІЧНА ПАТИНА

Хімічні патини застосовуються для окислення металевих дахів. Найбільш простим засобом окислення в побуті може служити оцет.

Але є спеціальні парні сполуки, які відтворюють природний хімічний процес окислення на будь-яких інших (металевих) поверхнях який описаний тут alljur.ru. Отриманий ефект виглядає дуже натурально. Патина хімічна IDEA PATINA від Maimeri (3 відтінку).

Склад обов'язково використовується спільно з металевими фарбами з цієї ж серії коштів . Спеціальні солі в складі патини вступаючи в хімічну реакцію з металевими пігментами фарб, таким чином створюють справжній окислений синьо-зелений наліт.

Наноситься патина м'якої щетини пензлем або губкою, ганчірочкою на ті ділянки, де потрібно отримати наліт. Ефект проявляється протягом декількох хвилин після нанесення складу. Отриманий результат необхідно захистити спеціальним лаком цієї ж серії або будь-яким іншим.

БІТУМНА ПАТИНА

Склади для патинування
В общем-то, будь бітумний склад можна застосовувати для патинування. Але є і спеціальний бітумний склад - патина. Патина бітумна №710 з серії IDEA PATINA від Maimeri. — Універсальний засіб.

Це темний, середньої густоти складу, що дозволяє досягти помітного ефекту на самих різних поверхнях. Розбавляється органічними розчинниками, надлишки видаляються лляною олією. Ця патина має дуже гарний природний темно-коричневий колір, сохне досить повільно, наноситься пензлем або губкою, надлишки стираються м'якою ганчірочкою.

Застосовується для приглушення блиску при золоченні і виявлення, затінення рельєфних візерунків, може використовуватися і в поєднанні з хімічною патиною.

АКРИЛОВА ПАТИНА НА ВОДНІЙ ОСНОВІ

Ці склади на відміну від акрилових фарб (які також можна застосовувати для патинування) повільніше висихають і мають велику прозорість, що полегшує роботу при патинування і дає можливість більш м'якою розтушовування.

Застосовуються як для виявлення рельєфів, так і для затінення країв і кутів за допомогою губки. Акрилова патина буває різних кольорів: різні відтінки коричневого, біла та металіки.

Склади для патинування
Фарба-патина акрилова універсальна ALL PURPOSE PAINT від Rayher. Патина годиться для використання з різними поверхнями - дереві, склі, кераміці і т. д. На рельєф наноситься пензлем і відразу ж знімається з виступаючих частин м'якою ганчірочкою.

Хоча склад сохне повільніше, ніж акрилова фарба, але при обробці великих поверхонь рекомендується патинувати виріб частинами. Отриманий результат закріпити після остаточного висихання покривні лаком. Не пахне, кисті миють проточною водою.

Патина перламутрова на водній основі FERRARIO. Склад підходить для роботи на будь-якій поверхні, в тому числі позолоченою і захищеною безбарвним лаком. Наноситься ганчірочкою. На відміну від попереднього складу не вимагає додаткового захисту лаком.

ВОСКОВА ПАТИНА

Склади для патинування
Кошти на восковій основі дуже добре підходять для патинування: вони досить повільно сохнуть і мають густу не текучу консистенцію, що робить зручною роботу навіть на вертикальних поверхнях. Оптимально використовувати воскову патину для виявлення і підкреслення рельєфу поверхні і для імітації металевих поверхонь. Воскова патина для тонування рельєфного покриттів під старовину FERRARIO.

Склад на основі розведеного у воді повільно сохне воску. Можна наносити губкою або ганчірочкою, витираючи виступаючі частини, таким чином патина залишиться лише в поглибленнях. Можна, навпаки, наносити тільки на виступаючі частини сухим пензлем. Надає виробу ефектний шовковистий блиск з перламутровими переливами. Палітра представлена досить великим вибором кольорів.

ОЛІЙНА ПАТИНА

Склади для патинування
Патина на масляній основі за своїми властивостями дуже схожа на воскову. Як олійною патини може бути використана і художня олійна фарба або масляний бітум, тільки на відміну від спеціальної патини вони можуть сохнути набагато довше.

Патина на масляній основі RAYHER. Пастоподібна засіб, що підходить для роботи на будь-яких поверхнях. Наноситься ганчіркою, після деякого часу знімаються надлишки. Також підходить для роботи сухою кистю і затирання тріщин при двухшаговом кракелюре.

Звичайно, спеціальні патинуючі склади не дешеві, але мають досить великими можливостями в роботі. При достатніх технічних навичках вони допоможуть вам перетворити в справжні твори мистецтва самі звичайні предмети.

За матеріалами журналу "Робимо самі"