Ніж обрізати гілки в саду Обрізання садових рослин проводитися не тільки для формування ландшафтних стилів, але і санітарних цілях, шляхом видалення висохлих, зламаних і пошкоджених гілок.

Крім поліпшення зовнішньої краси, це робить рослини здоровіше й покращує їх плодючість.

Для обрізки дерев в саду краще всього застосовувати спеціальні інструменти:

1. Секатор. Найпопулярніший інструмент для обрізки дерев, що дозволяє видаляти гілки, що мають товщину до 2,5 см. При цьому зустрічаються обвідні секатори та з наковаленкою. Для обвідного інструменту характерно наявність одного опуклого леза, в процесі роботи ковзного по другому, службовця опорою. Принцип роботи такого секатора нагадує ножиці: ознакою якісності вважається відсутність зазорів під лезом. Обрізаючи гілки, потрібно розташовувати секатор опорним лезом вниз, що дозволить досягати акуратність зрізу. В роботі секатора з наковаленкою покладено принцип сокири: інструмент складається з клиновидного робочого леза, що має двосторонню заточку і упор у вигляді наковаленки. Обрізання гілок таким інструментом відбувається більш ефективно, так як всякі заклинювання повністю виключаються.

2. Сучкоріз. Дозволяє здійснювати обрізку гілок в незручних і важкодоступних місцях, що досягається за рахунок наявності довгих ручок, що утворюють ефектний важіль. Окремі моделі сучкорізи мають ручки телескопічного типу, здатних

Ніж обрізати гілки в саду
висуватися на відстань у кілька метрів. Товщина видаляються гілок при цьому може досягати 5 див. Працюють сучкорізом, на відміну від секатора, використовуючи обидві руки. За аналогією з секаторами, сучкорізи можуть бути обвідними або з ковадлом, а також мати додатковий храпових механізм.

3. Садова пилка. Якщо потрібно спиляти товсту гілку, то потрібно більш ефективний інструмент, яким є садова пилка. Для цих цілей можна використовувати звичайну ножівку для дерева, проте живу деревину краще спилювати спеціалізованим інструментом. Що стосується різновидів садових пив, то зустрічаються моделі прямого типу з завуженим кінцем, вигнуті серповидні і лучкові. Якісні садові ножівки відрізняються наявністю високих зубів, до 7 мм, з більш широким розведенням і якісної загартуванням: за рахунок спеціального заточування досягається можливість пиляти в обидві сторони, не забиваючись стружкою.