Які матеріали використовувати для теплоізоляції підлоги Виконати теплоізоляційні роботи якісно можна лише за умови, що був підібраний відповідний утеплювач. Не так просто зупинитися на вдалому варіанті теплоізолятора, якщо виконується ремонт підлоги.

Вийде назвати кілька підходящих матеріалів, кожен з яких наділений деякими плюсами, хоча і не позбавлений недоліків. Про яких виробах для теплоізоляції в даному випадку йде мова?

Застосовується для утеплення підлоги

Забезпечити якісну теплоізоляцію можна, якщо використовувати керамзит. Це матеріал, що володіє хорошими тепло - і звукоізоляційними властивостями. До того ж, він не боїться вологи.

При укладанні керамзиту на підлогу можна обійтися без гідроізоляції. Але потрібно враховувати, що керамзит при впливі інтенсивних механічних навантажень може кришитися, тому на нього небажано укладати важкі підлогові покриття. Інакше шар теплоізолятора деформується.

Пінопласт екструдований пінополістирол і

Які матеріали використовувати для теплоізоляції підлоги
Ці матеріали досить схожі, з-за чого їх зазвичай розглядають разом. Пінопласт і пеноплекс – теплоізолятори невеликої ваги, успішно протистоять дії вологи.

Піноплекс володіє більш високими ізоляційними показниками, тому досить укласти з нього шар завтовшки всього в 5 см. З недоліків слід назвати низьку вогнестійкість. Навіть сучасний екструдований пінополістирол може загорітися.

Мінераловатні утеплювачі для підлоги

При теплоізоляції підлог іноді укладають так звану плаваючу стяжку. Одним з шарів цієї стяжки зазвичай стає мінеральна вата. Такий теплоізоляційний матеріал відрізняється екологічною чистотою, не горить, добре захищає від холоду. Але він може зіпсуватися при контакті з вологою. Тому при використанні мінвати потрібна повноцінна гідроізоляція.

Технічна пробка

На відміну від усіх інших названих утеплювачів технічна пробка може приймати на себе значні механічні навантаження. З-за цієї особливості її часто використовують в якості матеріалу для формування підкладки під ламінат та паркетну дошку. Плити технічної пробки здатні компенсувати незначні нерівності, збільшувати ізоляційні показники підлоги. Але необхідно враховувати, що такий матеріал псується від вологи і схильний появі цвілі.

Будь назване виріб можна використовувати для теплоізоляції підлог. Необхідно лише приймати до уваги особливості експлуатації кожного матеріалу.