Що являє собою дизайн-проект Ремонт зазвичай починається з ретельного планування. Важливо визначити стиль майбутнього інтер'єру, продумати меблі і зрозуміти, з чого слід почати роботу.

Можна намалювати все в розумі, можна на папері, але ще краще вдатися до 3D моделювання. Дизайн-проект значно полегшить весь процес ремонту. Такий проект складається з сукупності креслень, ескізів, планів, кошторисів, на основі яких і будуть проведені ремонтні роботи.
Для створення дизайн-проекту слід скористатися послугами досвідченого дизайнера або навіть команди дизайнерів.

Для створення креслень професіонали використовують програму AutoCAD. Обмін кресленнями між різними додатками спрощує формат файлів dxf. www.nanocad.ru файл, відомо будь-якому фахівцеві. Складання креслень — це лише початкова стадія проекту.

Наступний крок передбачає вибір певного інтер'єру і розробку монтажного плану. Цей план буде включати в себе всі заходи по плануванню квартири.

Окремо складається план стелі, де вказана висота, тип покриття, особливості стельової конструкції. У плані підлог містяться відомості про площі кожної кімнати, про тип вибраного статевого покриття і особливості рельєфу (пороги, сходи тощо). Особливу увагу слід приділити схем розводки електрики, кількості освітлювальних приладів, вимикачів і розеток.

3D-візуалізація особливо доречна при виборі оздоблювальних матеріалів. Вона допомагає уявити майбутній інтер'єр у всіх деталях і вибрати оптимальні колірні рішення.

Грамотне планування санвузла та ванної кімнати дозволять уникнути проблем з вибором сантехніки і труб, так як в плані будуть вказані всі необхідні розміри. Також ретельно узгоджується розміщення вікон і дверей, декоративні елементи оздоблення і всі, навіть найдрібніші деталі інтер'єру.

Робота зі створення дизайн-проекту займає багато часу і вимагає ретельного пророблення, але він значно полегшить ремонтні роботи та суттєво покращить їх якість.