Основні види штукатурки Різноманітність будівельних матеріалів настільки велике, що людині далекій від професійного будівництва складно навіть уявити, як далеко зайшла ця індустрія.

Збираючись робити ремонт своїми руками, обов'язково відвідуйте стройвыставки і цікавтеся новинками ринку штукатурок, фарб та інших матеріалів – повірте, це багато в чому полегшить вам виконання поставленого завдання.

Зупинимося на штукатурках. Багато незаслужено недооцінюють важливість цього оздоблювального матеріалу, мабуть над ними тяжіє стереотип минулого століття, коли під штукатуркою малося на увазі лише банальне забивання щілин і інших дефектів у стінах. Говорити ж про естетичної цінності матеріалу можна було лише, якщо мова йшла про «шубі», мабуть, єдиному типі декоративної штукатурки, призначеної для зовнішніх робіт і вельми популярною з середини двадцятого століття.

Яка штукатурка для стін буває

Основні види штукатурки
Сьогодні вибір штукатурок настільки великий, як неосяжний і спектр завдань, що вирішуються за їх допомогою. Якщо поверхня характеризується нерівній висотою і на ній присутні перепади до 25 мм, спеціальна груба (або стартова) штукатурка впорається із завданням.

Ті ж, хто мріє декорувати поверхню незвичайним і дивно розкішним чином, зупиняють свій вибір на так званої венеціанської штукатурки. Цей воістину шедевральний матеріал дозволяє відтворити в звичайній міській квартирі атмосферу розкоші старовинних європейських палаців. Працювати з такою штукатуркою не дуже просто, але результат – заворожує.

Ще один представник «сімейства» штукатурних – силіконова штукатурка – дуже дорогий матеріал, що володіє набором унікальних якостей. Вона не боїться ультрафіолету, води, не притягає пил, здатна самоочищуватися, не електризується і відрізняється високою паропроникністю і дуже довгим терміном експлуатації.

Створені на основі «рідкого скла» не менш захоплюють своїми характеристиками, і мабуть, мають лише один об'єктивний недолік – не надто велику колірну гамму.

Строго кажучи, призначення та характеристики штукатурки визначаються вхідними в його склад компонентами. Це може бути гранітна або мармурова крихта, кварцовий пісок або гранули полімерного з'єднання. Розмір таких «включень» варіюється від 0,5 мм (гладка штукатурка) до 6 мм (рельєфна) штукатурка.