Що можна свердлити, а що - ні Досить багато людей роблячи ремонт у своїй квартирі, намагаються розширити простір. Для цього вони зносять стіни і роблять, щось на зразок домашнього стадіону», проте є невелика проблема у цій ідеї.

Деякі стіни абсолютно не можна чіпати, так як цього вимагає конструкція будівлі. Наприклад, ви вирішили придбати сайдинг і заодно переробити щось, як дізнатися, чи можна свердлити в цьому місці, чи ні? Саме про таких випадках і ситуаціях наша стаття

Нам на допомогу приходять отвори. І саме з допомогою них можна знайти вихід з положення.

Але не тільки:

 • Так само застосовуються прорізи при переплануванні, коли отвір робиться відповідними органами влади.
 • Збільшення дверей і прорізів під них, так само відбуваються при узгодженні з тими ж органами влади. Найскладніше з можливих результатів, це варіант, коли стіна не просто бетонна, але і до того ж несуча, що робить освіту прорізів неможливим.
 • Однак якщо стіна не несе, але як і раніше з бетону, то тут варто скористатися важкою артилерією, а саме алмазної різкої або пилкою.

  Дані роботи можуть бути виконані тільки професіоналами, так як вони зроблять це швидко, чітко і без зайвої уваги, чого не можна сказати про домашніх спробах, які можуть призвести до плачевних наслідків.

  Але якщо ваша душа підказує вам «робити», а ваші руки вже тягнуться до пилки, тоді вперед! Як відомо, ламати – не будувати!

  Отже, все починається звичайно з креслень і порад від майстра. Після чого одягається маска, каска та інші приналежності. Беремо болгарку з алмазом і починаємо пиляти по накресленої лінії. Намагаємося поглибити диск повністю. Як тільки це зроблено, за допомогою перфоратора і кувалди завершуємо освіта отвори в стіні.

  Робота з пеноблокками і цеглою аналогічна, але значно простіше. Як вже говорилося, бетон найбільш незручний суперник для нас.
  Отже, проріз готовий, залишилось тільки зміцнити верхню частину отвори і все готово до використання.