Як створити комфортну обстановку в кімнаті для малюка Багато батьки часто задаються питанням: «Як облаштувати дитячу?» Дуже часто кімнати, які призначені для дитячих, мають невелику площу. А так хочеться щоб малюку було комфортно: він міг і побігати і пограти, навіть запросити друзів!

Відразу варто зауважити, що роблячи ремонт у дитячій кімнаті, не варто зациклюватися на дорогих красивих речах. Головним правилом мудрих батьків є практичність, гігієнічність, і, звичайно, безпека. А краса – це переважно смаки маленького чомучки!

Дуже користуються попитом «дихаюча» побілка і паперові шпалери при виборі матеріалів для ремонту. А ось що стосується статі – то це можуть бути як ламінат, так і лінолеум. Дуже вже люблять малюки пограти на підлозі, тому варто пам'ятати, килимові покриття повинні бути не тільки комфортними і теплими, але і негорючими і легко чистящимися.

А от щодо кольорової гами, порадують малюків світлі пастельні тони, вони ж і візуально розширять приміщення такий ігровий. Так само непогано було б врахувати і смаки, і вік Вашого чада. Послужать прикрасою улюблені герої мультфільмів або книг на стінах для самих маленьких, а от старші дітки зможуть оцінити різні пейзажі та малюнки: універсальними для дівчаток будуть теплі тони, метелики, дерева, для хлопчиків – «чоловічі» забарвлення, кораблі, спорт. Можна зробити яскраві контрасти, але не перебарщивая. Ними можуть бути дрібні предмети (наприклад, нічник), подушки або навіть штори.

Все ж на першому місці стоїть здоров'я дитини. Тому необхідно добре продумати освітлення простору малюка. Місце для занять повинно бути добре освітлено і часто воно розташоване біля вікна. Але не рідко варто його доповнювати вже в темний час доби. Це можуть бути абажури, добре, якщо вони матових світлих тонів. Варто пам'ятати світло має бути яскравим, але не різким!

Як же підібрати меблі?

Першим, на що варто звернути увагу, це стіл і стільці. Так як найчастіше батьки вибирають письмовий - то, по-перше, варто звернути увагу на міцність і стійкість. Така меблі повинна бути підібрана під ріст дитини, так і в кольорі перевага буде у темного, ніж у яскравого. Будь-які меблі повинна бути не тільки практичним, але й безпечною. Варто придивитися до меблів з округленими кутами, так само варто виключити скло, навіть у деталях.

Меблі варто вибирати максимально функціональну (наприклад, трансформуються під різний зріст дитини).

Дуже зручним рішенням буде поділ кімнати на такі зони, як ігрова, для відпочинку та навчання. Для цього можна просто використовувати різні колірні гами для кожної з таких зон.