Поради з фарбування меблів Час від часу виникає бажання щось поміняти в домашній обстановці: найчастіше для цього використовується перестановка меблів або освіжаючий ремонт приміщення.

Ще одним хорошим способом є перефарбування меблів в новий колір, що однозначно пожвавить атмосферу в домі. Крім того, така операція послужить продовження терміну служби самої меблів, адже деревина, як відомо, матеріал досить примхливий.

Фарбування меблів здійснюється в кілька етапів:

1. Підбір фарби. Перед початком роботи дуже важливо визначити кінцеву мету всієї затії: якщо є бажання зробити акцент на те, що меблі з деревини, краще всього застосувати фарбу напівпрозорого типу. Якщо ж таке питання не стоїть, то цілком підійдуть фарби акрилового, латексного і іншого типу, що відрізняється гарною густотою. Повністю прозорий матеріал типу лаку або глазурі найчастіше застосовується для дорогою дерев'яних меблів. Якщо меблі не дуже дорога, то і матеріал можна використовувати відповідний – водні або масляні фарби. Також досить практичним варіантом виглядає застосування поліуретанових і емалевих матеріалів, що нагадують лак.

2. Підготовка меблів. Це найголовніша і трудомістка частина всієї роботи. В її процесі дуже важливо зняти з поверхні меблів все старе покриття, що втратило актуальність. Після цього проводиться шліфування і шпаклювання нерівностей. У разі, якщо меблі ще в досить хорошому стані, даний етап підготовки може бути пропущений. Єдина умова – якщо поверхня таких меблів не глянцева, інакше нова фарба просто не пристане до неї. Це ж стосується і грунтування: його має сенс здійснювати, якщо поверхня відрізняється пористістю, або відбувається виділення таніну, здатного зашкодити фарбі.

3. Фарбування. З меблів знімається вся фурнітура у вигляді ручок, засувок і замків. При фарбуванні важливо дотримуватися кількох

Поради з фарбування меблів
простих рекомендацій: спостерігати при фарбуванні один напрямок, зорієнтоване по напрямку волокон деревини. Другий шар наноситься тільки після повного висихання першого, при цьому дуже важливо, щоб в кімнаті не було підвищеного тиску. Ще існує правило, що третій шар при фарбуванні меблів – завжди зайвий, двох цілком достатньо. Якщо використовується фарба з вмістом латексу, то краще всього застосовувати синтетичні кисті, а якщо алкідний матеріал – натуральні.

Для забезпечення швидкого висихання протяги краще не створювати, а ось невелика провітрювання явно не завадить.