Як я робив ремонт в туалеті своїми руками. Частина II. У попередній частині цієї статті я детальніше розповів про перших двох етапах ремонту нашого санвузли:

• Етап 1 – складання дизайн-схеми та закупівля сантехніки;

• Етап 2 – планування дизайну.

Зараз я хотів би продовжити свою розповідь про те, як я робив ремонт ванної кімнати в своїй новій квартирі.

Етап 3 – заміна комунікацій

У моїй квартирі стояли старі труби, тому я вирішив замінити їх на найбільш сучасні – труби із зшитого поліетилену. До переваг даного типу відносяться довговічність і стійкість до температурних впливів. Звичайно, у них є і недолік – боязнь механічних ударів, але труби будуть заховані під плиткою, отже, даний недолік буде знівельовано.

Етап 4 – обробка підлоги і стін

Наступним етапом я зайнявся обробкою стін та підлоги. Спочатку я все загрунтовал, потім почався етап оштукатурювання. Після того, як кожен шар остаточно висох, я затер і приступив до кладці плитки. Це було нескладним завданням, так як обрана нами плитка була досить великого розміру. Крім того, наш санвузол відрізняється правильністю форм, тобто в ньому немає косих або округлих кутів, що значно полегшило процес кладки.

Після того, як плитка була викладена, я затер шви, щоб герметизувати їх і запобігти можливість розмноження в них бактерій, грибка і цвілі.

Етап 5 – сантехнічний шафа

Стояк холодної та гарячої води, вентилі, які перекривають подачу води у квартиру, лічильники зазвичай бувають сховані за сантехнічним шафою. Це забезпечує більшу безпеку і естетичність приміщення в цілому. Треба пам'ятати, що для швидкого доступу до запірних вентилів, загородка сантехнічного шафи повинна легко і доступно відкриватися. Для цієї мети ми вирішили купити ревізійний люк. Знайомі порадили якісний модельний ряд таких пристосувань від російського виробника Ревізор (santehnika-online.ru). Товари цієї компанії відрізняються великою різноманітністю і ліберальністю цін: наприклад, в інтернет-магазині Santehnika-Online.ru можна купити ревізійний шафа від Ревізор як за одну, так і за двадцять тисяч рублів. Вибір конкретної моделі залежить від ваших матеріальних можливостей і потреб.

Етап 6 – установка сантехніки

Наступним етапом слідувала обережна установка всієї придбаної раніше сантехніки. Почав я з ванною (добре, що ми купили акрилову – її вага становила всього 19 кілограм, а тому я з легкістю впорався зі стоїть завданням поодинці), потім встановив раковину, унітаз і біде. Після я повісив полиці і дзеркальна шафка.

Етап 7 – освітлення та стелю

Я вирішив, що краще, простіше і дешевше встановити натяжна стеля у нашій ванній кімнаті. Тому після завершення основних робіт я запросив бригаду фахівців, які швидко (буквально за 3-4 години) і недорого (всього за 6 тисяч рублів) надали мені свої профільні послуги.

Крім того, в цю вартість також входила установка п'яти вбудованих світлодіодних світильників – 3 в робочій зоні і 2 в зоні, де расопложены ванна і душова кабіна.

Після того, як в нашому снузле була організована власна система освітлення, справа залишалася за малим: прибирання і аесессуары. Останніми займалася моя дружина. Власне, з тих пір ми насолоджуємося нашим новим санвузлом.