Рекомендації з укладання і ремонту шиферу Шифер досить давно застосовується в якості покриття дахів, і з появою більш сучасних матеріалів він не втратив своєї популярності. Це пояснюється хорошими експлуатаційними властивостями матеріалу, і простотою його укладання.Облаштовуючи шиферну покрівлю, слід звернути увагу на окремі моменти, що сприяють продовженню терміну експлуатації і зробити її міцною до атмосферних впливів:

• Нахлест. Цей показник не повинен бути нижче, ніж 12-14 см по довжині. У поздовжньому ж ряді зазвичай він відповідає хвилі або полуволне.

• Точка стикування. Не має в одній точці сходиться чотири листа: в такому разі починається їх викривлення, втрачається щільність прилягання. Щоб уникнути таких ситуацій, кілька аркушів обрізають на потрібну кількість хвиль, що дає можливість застосувати ступеневу стиковку. У цьому відношенні дуже допомагає заздалегідь складений креслення укладання, що дає можливість підготувати необхідну кількість нестандартних елементів.

• Отвори. Для їх отримання потрібно застосовувати метод свердління, а не пробивання за допомогою цвяхів. Запас по діаметру повинен знаходиться в межах 1-2 мм, з розрахунку застосовуваних кріпильних елементів. Забиваючи цвяхи, важливо залишати невелику відстань між головкою і шифером, заповнюючи його ущільнювальними прокладками: для цього зазвичай застосовуються гумові або руберойдно шайби.

• Напрямок укладання. Традиційно шифер лягати справа на ліво. Однак слід також враховувати переважаючий напрям вітрів у цій місцевості: кращим варіантом буде залишити відриту крайку з підвітряного напрямку. Наветренная сторона шиферу зазвичай додатково зміцнюється за допомогою шурупів або скоб (це стосується тільки нижнього ряду укладання).

Найбільш часто зустрічаються поломки шиферної покрівлі – це утворення тріщин. Так як процес знімання та заміни пошкодженого елемента найчастіше процес досить трудомісткий, тому можна спробувати зробити локальний ремонт. Дуже часто для цього

Рекомендації з укладання і ремонту шиферу
застосовується мідна або алюмінієва латочка. Може також використовуватися спеціальна суміш, що заливається на пошкоджену ділянку.

Найбільш простий рецепт такий заливки – розпушений азбест змішується з цементом М-400, у співвідношенні 3/1. Отриману суміш розводять водний розчином ПВА і заливають на попередньо почищений за допомогою жорсткої щітки ремонтується ділянка шиферу. Нанесення проводиться в два заходи, з накладки товщиною не менше 2-х мм, з дотриманням умови висихання попереднього шару. Щоб збільшити ступінь опірності вологи, отриману латку найкраще додатково обробити спеціальною гідрофобної рідиною.