Бормашина Skil 1415 AB Бормашина SkilSkil ще до виходу інструменту на ринок підкреслював, що 1415-я - результат взаємодії з відомим виробником бормашин Dremel (обидві фірми входять в концерн Bosch).

Таке «спорідненість», звичайно ж, хороша рекомендація для новинки.

Dremel'евские «коріння» машинки найбільш наочно проявляються в зовнішності - зони захоплення прогумовані точно таким же матеріалом сірого кольору - тримати інструмент дуже зручно. Але і дизайнери Skil, як завжди, постаралися на славу - найпростіший, здавалося б, прилад виглядає ефектно - плавні вигини, а отвори повітрязабірників «вирізані» в стилі Hi-Tech.

Червоні кольори знайшли застосування і тут - від регулювального коліщатка і кнопки блокування валу до гумового ковпачка на тумблері живлення (який, до речі, перший час фарбує пальці). Кришка на фірмовому ліхтарику з комплекту (її поворотом включають/виключають освітлення) теж «корпоративного» кольору. Ліхтарик ми одразу ж демонтували, так як при точних роботах він, на наш погляд, не додає зручності.

Якість збірки бормашини Skil 1415 AB заслуговує високої оцінки. Надійність конструкції сумнівів не викликає, а її модульність в разі чого значно здешевлює ремонт. Сточившиеся вугільні щітки змінюють, не розбираючи весь корпус - передбачені заглушки. Кейс для зберігання апарату, ліхтарика і великого комплекту оснащення (100 насадок) досить компактний.

Коліщатко з «умовними одиницями» (від «2» до «max») розташоване на верхній панелі. Налаштування плавні, причому на максимумі коліщатко видає клацання. Поруч під м'якою гумою «захований» тумблер - на «поверхні» видно тільки дві кнопки («Про» і «I»).
Управління приладом чітке і зручне.

Замінити насадки просто. В комплектації є оснащення з двома типами хвостовиків і, відповідно, дві цанги - на 2,4 і 3,2 мм. Кріплення освітлювального ліхтарика припускає її установку в одну з чотирьох позицій (відносно верхньої панелі бормашини) і налаштування довільного кута нахилу.

Прилад показав себе гідно, продемонструвавши відмінну продуктивність і впевнену роботу на середніх і низьких швидкостях. Як і будь-який прилад без системи стабілізації обертів, він втрачає їх при збільшенні навантаження. Тим не менш двигун працює впевнено і перенапружити його малоймовірно (якщо, звичайно, не намагатися спеціально його «задавити»). Несильний прогрів корпусу після тривалої експлуатації на середніх і низьких обертах дозволяє рекомендувати 1415-ю модель для «повноцінної експлуатації. Треба тільки не забувати остуджувати мотор, даючи крильчатці можливість як слід його обдути. Для цього достатньо «пожужжать» вхолосту на максимальній швидкості.

Спробувавши акуратні роботи - «лист» на дереві та склі - ми констатували похвальну точність роботи: биттів гравірувальних насадок на простих завданнях не було. Правда, займатися каліграфією все-таки краще за допомогою гнучкого валу (набувають додатково) - для подібних операцій габарити машинки не зовсім підходять.

Побоювання за високий нижня межа швидкості (15000 об/хв) на нашій практиці не знайшли підтверджень (хоча, треба сказати, багато ми не шліфували і м'які пластики не «шкурили» - залишаємо питання зручності для таких робіт відкритим). А ось верхня межа (35000 оборотів) дала себе знати - при різанні, наприклад, прилад працював дуже ефективно.

Якість оснащення з комплекту - точно не Dremel'евское. Відрізні круги за словами сайту skladmetallspb.ru стачивались в два-три рази швидше, а наждачні насадки покривалися металевою стружкою тільки з одного боку. Для побутових завдань і на перший час, щоб освоїтися з інструментом) таких деталей вистачить, але при великому обсязі робіт не завадить придбати щось серйозніше.

Зручна оборотистая машинка для домашніх майстрів, що пред'являють до бормашинам Skil 1415 AB підвищені вимоги. Відрізняється ефектним дизайном. Продемонструвала впевнену роботу, хорошу точність і відмінну продуктивність. Укомплектована великим набором оснастки, парою цанг і своєрідним «бонусом» - ліхтариком, який можна закріпити на інструменті.

Вартість інструменту 1500 руб.