Як стелити лінолеум Щоб підлогове покриття виглядало естетично і прослужило тривалий термін, варто подбати про його якість. Так, вибрати лінолеум нескладно, якщо знати деякі правила і дотримуватися їх при покупці.

Товщина

У лінолеуму вона може бути різною, вибирати товщину слід залежно від того, на яку основу безпосередньо він буде укладений. Якщо це деревне підлогу – беріть більш тонкий, плоский лінолеум. Якщо ж поверхня не має «підготовки», це бетон, плити – тоді зверніть увагу на велику товщину, лінолеум повинен бути більш пористий. Такий матеріал дуже м'який, приємно прогинається під кроками.

Підготовка

Постелити лінолеум не так складно, якщо правильно підготувати його до укладання. Після покупки в магазині відрізок лінолеуму обов'язково повинен відлежатися в тому приміщенні, де проводиться ремонт. Це дозволить пористого матеріалу лінолеуму наситити загальну атмосферу, в залежності від того, вологе повітря або сухий. Якщо цього не зробити, відріз лінолеуму може дати усадку, тоді він не підійде за розміром. Лінолеум повинен бути покладений в приміщення не менше ніж на дві доби.

Як стелити лінолеум
Як стелити лінолеум

Очищення поверхні

Також подбайте про поверхні, на яку буде проводитися укладання лінолеуму. Бетонна підлога слід обов'язково очистити, видалити забруднення, жир, якщо такі присутні. Пізніше варто вирівняти підлогу спеціальною сумішшю, яку треба налити по всьому периметру підлоги. Пізніше, коли поверхня підготовлена і висохла, слід приступати до укладання підкладки.

Підкладка

Для підкладки під лінолеум краще використовувати коркову дошку – вона м'яка, що забезпечить природні прогини під ногами. Також можна придбати звичайну ДСП або пористу синтетичну основу. Закріплювати її необов'язково, потрібно тільки щоб підкладка з максимальною точністю входила в відстань між стінами, без зазорів. Далі кладемо лінолеум.

Як стелити лінолеум
Як стелити лінолеум

Укладання

Для укладання лінолеуму знадобляться наступні інструменти: великий будівельний ніж і широкий шпатель. Залишайте невеликі напливи лінолеуму по бічних стін. Пізніше, коли укладання буде проведена, необхідно підрізати нерівності і виступаючі елементи. Помістіть край шпателя на кінець лінолеуму і сильно притисніть до кута сходження стіни з підлогою, ножем подрежьте зайве. Також після укладання можна закріпити лінолеум плінтусами. Ще можна скористатися шуруповертом та саморізами – «насильно» прикріпити до підлоги лінолеум. Є багато способів зміцнити лінолеум на підлозі – з допомогою міцного клею, або спеціального скотча. Хоча якісний лінолеум часом не потребує.