Встановлення бетонного бордюру навколо клумби Бетонний бордюр встановлюється навколо клумби, щоб земля в ній залишалася на місці, а трава не росла всередині. tb2008.ru легко встановлювати, і вони цілком ефективні в ролі бордюру у тому випадку, якщо по всій довжині наш квітник прямокутний, але плануючи організувати клумбу з нерівними краями і непрямими кутами краще побудувати власне бетонну огорожу.

У нашому випадку ми розглянемо, як встановлювати огорожу, використовуючи форми для бетону, які можна придбати в магазині.

Необхідні матеріали:

#10004; суміш для бетону;

#10004; гравій;

#10004; тачка;

#10004; лопата;

#10004; кірка;

#10004; форми для бетону;

#10004; шланг для поливу;

#10004; кілочки;

#10004; шнур;

#10004; горизонтальний рівень;

#10004; рулетка;

Земляні роботи

Роботи починаються з риття навколо клумби, поки не буде викопано настільки широкий рів, щоб помістилися бетонні форми, які ви плануєте використовувати. Розчистіть весь майданчик навколо, переконайтеся в тому, що всі камені і сміття видалені. При необхідності викопайте всі великі камені і заповніть залишилися від них ями дрібними камінчиками і грунтом, які ви витягли перед цим. Укладіть рівень уздовж дна канави, для перевірки того, що вона досить рівна.

Встановлення бетонного бордюру навколо клумби
Встановлення бетонного бордюру навколо клумби

Укладання гравію

Відсипте рів дрібним катаным гравієм і гарненько його утрамбуйте. Покладіть гладку дошку на поверхню гравію і перевірте її рівнем. Для цього забийте кілочки у всіх кутах і прив'яжіть шнур до одного з них. Прикладіть рівень до шнура і, виставивши його строго горизонтально, прив'яжіть шнур до всіх кілочків. Підсипте більше гравію там, де це буде потрібно, поки не вирівняє весь рів.

Встановлення форм

Починайте укладати форми в рів, використовуючи металеві кілочки або обрізки арматури для щільного закріплення їх уздовж канави. Встановіть всі форми уздовж кромки квітника, попередньо перевіривши, що вони знаходяться на одному рівні по всій довжині.

Заливка бетоном

Змішайте бетон згідно з інструкціями на мішку, і починайте заливку від центру форм. Після заповнення рову цементом, використовуйте кельма, щоб підрівняти краю форм. Перед видаленням форм дайте цементу зробити усадку і затвердіти.

На цьому роботи по обладнанню бордюру закінчені. За цим планом ви можете не тільки зробити прямі бордюри, але і зробити на них вигини, шари і навіть сходинки для клумб у вигляді терас. При встановленні форм використовуйте трафарети для додання їм необхідної форми.