Водонагрівач Авангард (Росія) «Авангард» ВПГ-9-БП - мініатюрна колонка призначена для цілорічного гарячого водопостачання мийки, душа або умивальника. Її пропускної спроможності (максимум 5 л/хв) достатньо для обслуговування тільки однієї точки водорозбору.

Тому її найчастіше встановлюють в такому місці стояка, звідки гарячу воду можна подавати в будь-змішувач, але по черзі.

Величину полум'я пальника плавно регулюють ручкою на корпусі приладу. Здібностей апарату цілком вистачає, щоб зігріти воду для миття посуду або рук. Якщо «готувати» її на максимальній потужності і розбавляти на виході (вже в змішувачі) холодної, отриманої кількості буде достатньо і для прийняття душу.

Прилад оснащений самої звичайної пальником, де немає автоматики, соизмеряющей величину полум'я з витратою води. Це означає, що у випадку стрибкоподібної зміни тиску на вході температура води на виході теж зміниться стрибком, що не дуже комфортно.

Як і в інших водонагрівачів з п'єзорозпалом, в конструкції пальника ВПГ-9-БП є термопара - біметалічний датчик, що перетворює теплову енергію в електричну. Виробляється їм напруга утримує електромагніт (відкриває і замикає подачу газу) в піднятому стані. При виключенні пальника термопари остигає, магніт опускається і перекриває газ.

Щоб при початку водорозбору пальник запалювалася автоматично, термопара повинна бути постійно нагріта, тому запальний гніт завжди горить. Перманентне спалювання палива шкідливо не тільки для сімейного бюджету (зрозуміло, якщо встановлені лічильники на газ), але і для навколишнього середовища - процес горіння, як відомо, кисень підтримує «ціною власного життя».

За твердженнями виробників, у ВПГ-9-БП і газової плити потужності практично рівні, тому його не треба підключати до димоходу (немає газовідвідного патрубка) - всі продукти горіння видаляються через звичайну витяжку. Завдяки невеликим розмірам ВПГ-9-БП поміститься в ніші або між підвісними шафами.