Чому електричні лампи перегорають. Як збільшити термін їх служби Як ми знаємо, найбільш часто від перепадів напруги в електричній мережі страждають освітлювальні прилади. Так, саме лампочки найчастіше виходять з ладу.

Ви ніколи не замислювалися, чому виробник заявляє гарантію в 1000 годин роботи кожної лампочки, а на ділі виходить, що вона не проживає і пари місяців. Адже якщо припустити, що кожна лампочка працює у середньому 6 годин на добу, то виходить, що вона не проживає і третини свого життя. Звичайно, можна грішити на несумлінність виробника, але справа не тільки в якості самого продукту, часто більш важливу роль відіграють умови його експлуатації. Та бог з ним, якщо з ладу виходить лампа розжарювання, яку можна без проблем замінити, а якщо це галлогеновая лампа, або, скажімо, флуорисцентная. Адже справа не копійчане. Так і розоритися можна, якщо кожен місяць міняти.

Тому про умови експлуатації і піде сьогодні мова.

Не так давно я писав про найбільш ефективний спосіб захистити себе і своє чесно нажите майно від перепадів напруги в мережі. І відповіддю на це питання стала установка стабілізатора напруги. Як не крути, а це найбільш ефективний спосіб боротьби з перепадами напруги в електричній мережі. Та що там говорити, і так сказано було багато в користь стабілізатора напруги. Але є в цьому маленьке АЛЕ: ціна на цей пристрій. Як же з цим бути, запитаєте ви. На це запитання є відповідь. Звичайно, спосіб, про який я вам сьогодні розповім, не такий ефективний і не здатний дати таких високих гарантій, які дає стабілізатор напруги які можна знайти тут stabnadachu.ru, але по бюджету даний варіант в десятки, а може й сотні разів дешевше. До того ж цей спосіб перевірений вже десятиліттями. Як кажуть, все нове – це добре забуте старе.

Отже, вирішенням проблеми перегорання електричних лампочок і збільшення їх терміну служби є встановлення діодів на ділянках електричного кола.

Згідно з даними з курсу фізики діодом називається напівпровідниковий елемент, який пропускає через себе електричний струм тільки в одному напрямку. Строго кажучи, це не зовсім вірно, тому як діод здатний пропускати струм в обох напрямках, але в протилежному напрямку (назвемо це так) кількість пропускається струму мізерно мало. Тому цією величиною нехтують і вважають, що струм не йде зовсім.

Напівпровідникові діоди ще називають випрямлячами змінного струму. Під цим поняттям розуміють не випрямлення струму і перехід від змінного струму до постійного, а згладжування імпульсу. Графік проходження струму електричного кола можна зобразити у вигляді синусоїди, де верхній і нижній межа є величиною напруги. Це і є імпульс струму.

У момент виникнення перепаду напруги відбувається скачок імпульсу, що і призводить до виходу з ладу електроприладу. А оскільки електрична лампочка в деякому плані – це нагрівальний прилад, такі перепади напруги в мережі згубні для неї, так як скачок напруги призводить до підвищення температури. Ось вам і відповідь на питання, чому електрична лампа перегорає. І, відповідно, використання діода дозволить збільшити термін служби електричних ламп.