Обслуговування теплообмінників Теплообмінники служать для передачі тепла або холоду між рідинами і відіграють ключову роль у підтримці ефективного виробничого процесу.

Найчастіше в теплообмінниках накопичуються органічні і неорганічні відкладення через використання забрудненої рідини.

Також можуть утворитися засмічення пластинчастих теплообмінників після потрапляння у воду крупного сміття, застряє між пластинами.

Все це погіршує фізичні параметри пристрою, наприклад:

 • тиск в системі;

 • коефіцієнт передачі тепла;

 • витрата рідини.
 • Крім цього, підвищуються витрати на енергоресурси, а в ряді випадків теплообмінник може вийти з ладу.

  Безразборная промивка

  Це найбільш простий і найменш витратний спосіб відновити базові параметри теплообмінника. Якщо такі промивання робити вчасно і регулярно, то всі показники відновлюються на 100%. Важливим фактором, що визначає інтенсивність проведення безрозбірної промивки, є жорсткість води.

  На думку виробників, teplo-mool.ru повинна проводитися раз у рік. Показанням до чищення може служити малий перепад тиску на пристрої.

  Безразборная промивка здійснюється за допомогою спеціального пристрою (бустера). В нього заливається хімічна рідина, яка протягом декількох годин циркулює в обох контурах. Потім рідина зливається, після чого заливається нова, і процес буде повторюватися до тих пір, поки всі відкладення не будуть розчинені.

  Вартість такої промивки теплообмінників залежить від витрати хімічної рідини і об'єму системи.

  Механічна чистка

  Якщо з тих чи інших причин регулярні безразборные промивки не проводилися протягом декількох років, то забруднення на поверхні теплообмінника можуть перетворитися в тверді і важкі відкладення, які не вийде видалити звичайної промиванням.

  У цьому випадку слід розібрати пластинчастий теплообмінник і очистити його механічним способом. Показанням до такої чищення може стати наявність патьоків або великий перепад тиску на пристрої.

  Якщо теплообмінник не знався більше трьох років, то при розбірної чищенні потрібно замінити ущільнювачі між пластинами. А якщо самі пластини будуть пошкоджені, то їх необхідно замінити.

  Все це істотно збільшує вартість механічної чистки порівняно з безрозбірного промиванням. У зв'язку з цим виробники рекомендують своєчасно робити безрозбірну промивку. Це значно скоротить витрати на підтримання розрахункових параметрів і продовжить термін служби теплообмінника.