Обслуговування кондиціонерів Надійні системи кондиціонування мають довгий термін служби, але і вони потребують періодичного контролю та технічного обслуговування. Таку роботу повинні виконувати кваліфіковані професіонали.

Під час роботи кондиціонера на його решітках осідає пил і різні мікрочастинки, що може виправити обслуговування кондиціонерів читайте у нас. З часом все це перетворюється в тверду скоринку, яка ускладнює нормальну циркуляцію повітря. Фільтр, встановлений в обладнанні, не тільки очищує повітря, а й захищає випарник. Тому його потрібно вчасно чистити, інакше від кондиціонера ви отримаєте тільки шкоду.

Експлуатація кондиціонера без регулярної технічної перевірки може призвести до підвищення навантаження на окремі його складові та їх поломки. При використанні кондиціонера першим правилом буде підтримання його чистоти.

Ви можете самостійно проводити очищення фільтра з періодичністю раз на місяць, для цього його промивають теплою водою, протирають решітки вентилятора з зовнішньої і внутрішньої сторони. Також необхідно очищати зовнішній та внутрішній блок кондиціонера від тополиного пуху, пилу і бруду, але для такої роботи потрібен фахівець з служби сервісу.

При сервісному обслуговуванні систем кондиціонування проводяться наступні роботи: огляд внутрішнього блоку, очищення його корпусу і передньої панелі, очищення фільтрів, вхідних і вихідних жалюзі, перевірка працездатності дренажної системи, огляд зовнішнього блоку-чистка теплообмінника, перевірка тиску в системі і дозаправка її фреоном.

В послуги майстра також входить підготовка кондиціонера до зимового сезону. Проводиться відключення кондиціонера від електромережі, створення захисту обладнання від можливого падіння бурульок, снігу. Кондиціонер можна використовувати і взимку, для цього він повинен бути обладнаний системою з позасезонним блоком.

Дуже важливо вчасно помітити неполадки в системі кондиціонування, про них може говорити, що з'явилася під кондиціонером вода, крижані нарости на мідних трубках, сторонні звуки. Несправності необхідно усувати відразу і не допускати роботи кондиціонера в такому стані. Основне технічне обслуговування і перевірка системи повинна проводитися перед сезоном роботи, тобто навесні.