Перфоратор Elmos BM-60 Конструкція інструменту: двошвидкісний редуктор відрізняє Elmos ВМ-60 від більшості протестованих моделей. Високі обороти, досяжні на другій передачі, використовуються для свердління та свердління отворів малого діаметра - до 8 мм.

Звичайно, з тим же успіхом можна «пробити» і на малій частоті обертання, просто часу піде більше.

Курок служить не тільки для включення, але і для вибору обертів: чим сильніше тиснеш, тим швидше крутиться бур. Коліщатко на пусковій кнопці обмежує максимальні обороти: як не тисни на кнопку, «руш» не більш того, що «лімітована». Дана функція дуже корисна при обробці «делікатних» матеріалів, що вимагають обережного поводження.

Але і цим набір можливостей не обмежується. Режимів - три, а значить, реально свердлити деревину, пластик та інші матеріали, які потребують «безударному» підході, а також виконувати легкі довбальні роботи, наприклад, плитку збивати чи вирубувати підрозетники і штроби в цегельній кладці. Правда, попередньо доведеться спростити машині завдання, скажімо, висвердливши велика кількість отворів в місцях виїмки матеріалу -«відбійник» або навіть перфоратор більш важкого класу ВМ-60 не замінить.

Нарешті, не можна забувати про реверсі - він стане в нагоді при «шуруповерчении». Причому обороти при обертанні в зворотньому напрямку не обмежені -тут використаний поворотний щіткотримач. Відповідний перемикач розташований над пусковою кнопкою, і його конструкція повністю виключає ймовірність випадкового «втручання».

Кожух редуктора закритий пластиком - не обпечешся. Цікаво організовано напрямок охолоджуючих потоків: на «виході» вони створюють своєрідні повітряні завіси зверху і знизу, перешкоджаючи попаданню пилу в повітрозабірники ипусковую кнопку. Режим роботи відповідають два перемикача, розташовані зверху і збоку редуктора. Бічний включає або вимикає удар, верхній - обертання. Він же використовується для вибору потрібної передачі.

У числі ергономічних особливостей - протиковзка накладка на тильній стороні основної рукоятки. Машина поставляється в пластиковому чемодані. Як відомо, одна з важливих характеристик кейса -жорсткість. Тут у Elmos все в порядку: кришку не «веде» при найменшому натисканні. Конструкція валізи дозволяє легко укласти сам перфоратор разом з усіма «комплектними» деталями, хоча при цьому мережевий кабель сильно перегинається біля основної рукоятки. Місця для бурів і іншої «рас-ходки» не передбачено.

Правила роботи з інструментом: додаткову рукоятку затягують окремим гвинтом, для запобігання самовільного повороту служать пази на посадковій шийці. Надійна фіксація ручки - не докладаючи значних зусиль, її реально затягти так, що вона не повернеться навіть при бурінні отворів великого діаметру. А ось обмежувач затискається помітно слабкіше, намагаючись «поповзти» тому при торканні бетонної поверхні. Це ускладнює контроль глибини пробиваються отворів.

Буріння проходить досить комфортно - за вібрації Elmos не вибивається з розряду «середняків». Запобіжна муфта досить «м'які» - утримати машину в руках при застряванні бура нескладно. Що стосується нагрівання, тут теж немає помітних відхилень від загального середнього рівня: серія з 50 отворів не призвела до перегріву, у перфоратора залишився значний запас по температурі. Передбачається, що він може працювати довго, перш ніж редуктор нагріється до граничної дозволеної температури (зазвичай для машин з пластиковим покриттям кожуха її приймають рівною 60 градусів Цельсія).

Модельний ряд: крім ВМ-60, в лінійці Elmos є ще один легкий перфоратор - ВМ-50. Він простіше - з одношвидкісним редуктором і без коліщатка на гачку.

Які плюси інструменту: по продуктивності і зручності роботи ця модель не поступається багатьом більш іменитим зразкам. До того ж вона цікава значним набором функціональних можливостей.

Всім відомо, що www.good-gips.ru дуже популярний вид оздоблювальних робіт. Такі висновки можна зробити за відгуками клієнтів, а також всім відомо, що ліпнина з гіпсу в інтер'єрі дуже добре виглядає. Продаж ліпнини з гіпсу за низькими цінами тут www.good-gips.ru