Вагонка з деревини натуральність і краса Вагонкою називають тонку дошку з деревини, що використовується для обробки різних за призначенням приміщень зовні і зсередини.

Цікаво назва такого оздоблювального матеріалу.

В далекі часи невеликим вузькими дошками обшивали вагони зсередини, щоб надати поїздів більшу привабливість. Так і закріпилася за обробною дошкою таке «ім'я».


Вагонка: характеристики

Незважаючи на те, що на ринку оздоблювальні матеріали представлені широким асортиментом, вагонка досі користується популярністю у споживача. Причиною тому натуральність і екологічна чистота. Дерево вигідно відрізняється від інших матеріалів особливими характеристиками і зовнішньою привабливістю. Немає інших матеріалів, які настільки безпечні і нетоксичні, як деревина.

Характеристики вагонки залежать від того дерева, з якого її виготовляють:
- Сосна. Широка червоно - жовта колірна гамма можлива для будь-яких виробів з сосни. Деревина досить міцна і якісна. Перед експлуатацією необхідно покрити рейки захисними засобами, після яких змінюється колір на більш темний.
- Липа. Відсутність смоли в деревині липи і повільне нагрівання від зовнішнього середовища – якості, які перевершують сосну. Вагонкою з липи користуються при обробці стін саун і банних комплексів. При обробці захисними сумішами деревина не піддається гниттю.
- Дуб. Дуже цінна деревина з високими якісними властивостями. Дуже благородний колір вагонки і оригінальна текстура робить її популярною. При цьому вироби з дуба застосовують для створення красивих і дорогих інтер'єрних рішень. Перед використанням вагонку з дуба потрібно обробити спеціальними просоченнями, що захищають від гризунів і гнилі.

З допомогою морилок для деревини можна підібрати для обробки будь колір: від звичайного для цього виду деревини до кольору екзотичного дерева.

Оздоблювальні роботи

Вагонка з деревини натуральність і краса
Для того, щоб обшити вагонкою поверхню стіни, виготовляється каркас з тонких брусків або профілю з металу, на який згодом з допомогою кріпильних елементів прикріплюються рейки за системою «паз - шип». Встановлюється каркас обов'язково з допомогою таких інструментів, як схил і рівень, щоб попередити перекоси при фінішних роботах.
При обробці стін вагонкою дуже легко приховати не тільки лотки в стіні, виконані під електропроводи, але і різні елементи і прилади електромережі.