Як зробити вітальню найбільш привабливою для очей Перш ніж вибирати м'які меблі для вітальні необхідно знати, що вона повинна виконувати дуже важливі функції в інтер'єрі: зручність, якість і гармонія за стилем і кольором з навколишнім оточенням.

Тому до її вибору варто дуже відповідально.

Існують кілька колірних типових планів, які можна застосувати у вітальні.

Перший – "монохромний". Диван і крісла вітальні відрізняються від інтер'єру відтінком.

Другий – "диван – нейтральний, інтер'єрі – кольоровий". Тут підійдуть чорні, білі, сірі дивани, а також з різними відтінками бежевого кольору.

Третій – "нейтральний". Стіни мають нейтральний колір, а меблі може бути нейтральною, але в іншому відтінку.

Четвертий – "диван – кольоровий, а інтер'єр - нейтральний". У такому інтер'єрі диван – це єдиний яскравий предмет.

П'ятий – "комбінований". При такому колірному рішенні немає обмеження фантазії: вітальня може мати червоні стіна, а диван бути синім, або ж поєднання зелені стіни – помаранчевий диван і т. п.

Можна підбирати колір стін у вітальні за кольором меблів. Червона меблі більше підійде до золотисто-оранжевим, зеленим або ж золотисто-жовтих стін. Можливо поєднання з приглушеними темними тонами. Помаранчева добре виглядає на зеленому, сірому, блакитному і синьому фонах. Жовта буде ближче до сірим, блакитним, фіолетовим або зеленим відтінками стін.

Зелена меблі чудово виглядає на тлі відтінків фіолетового, рожевого, жовтого або оранжевого. Блакитна або синя меблі чудово виглядає з сіро-блакитними, жовтими або оранжевими відтінками. Фіолетова меблі чудово виглядає з усіма відтінків фіолетового, бузкового, блакитно-рожевого, золотисто-жовтого, хакі і ніжно-зеленого кольору.

Акцент можна зробити і на самій меблів, достатньо вибрати крісла та диван в різних тонах або кольорах. Тут також є типові плани.

Перший – "акцентний" – крісла – яскраві, а диван та стіни – нейтральні.

Другий – "нейтральний". Меблі доповнює один одного відтінками.

Третій – "нейтральні крісла, диван – кольоровий". Тільки диван є акцентом, а все інше тільки його доповнює.

Четвертий – "різнобарвний". Інтер'єр – нейтральний, а диван і крісла – можуть бути двох поєднаних кольорів. П'ятий – "однотонність з малюнками та орнаментом". Диван може бути однотонним, а крісла близькі по тону, але з орнаментом чи малюнком.