Відмінність дроти від кабелю Деякі люди, які не мають спеціальної освіти, часто плутають два таких поняття як провід та кабель. Для них обидва слова означають приблизно одне і теж.

Але чи відповідає це дійсності?

Давайте розберемося. Згідно з визначеннями провід - це частіше всього одна або кілька неізольованих жив, які можуть бути покриті легкою захисною оболонкою. Кабель - це один або кілька низок скручених ізольованих жил, вкритих щільною оболонкою. Це може бути пластик, гума або метал. Існує ще таке поняття, як шнур. Воно стоїть десь між проводом та кабелем.

Це провід, що складається мінімум з двох жив заизолированных і покритих захисною оболонкою. Перетин таких жив не більше 1,5 мм і шнури досить гнучкі, на відміну від кабелів. Є також і master-cable.com.ua, який відноситься до силових високовольтних кабелів.

Залежно від місця застосування і випробовуваного навантаження використовуються необхідні провід або кабель.

Так, для повітряних ліній електропередач застосовуються найчастіше голі дроти без жодних захисних покривів. Ізольовані проводи можуть бути захищені тільки електричною ізоляцією або мати додатковий захист від впливу зовнішніх факторів.

Проводи застосовуються при встановленні та прокладання освітлення як на вулиці, так і всередині приміщень. Зазвичай на них є захист від мінімальних механічних ушкоджень, гумова або пластикова оболонка. В залежності від їх ізоляції, вибирається місце їх застосування. Так як для безпечної і довгої служби проводу важливо правильно розрахувати напругу, яка буде випробовувати провід і його ізоляція.

Відмінність дроти від кабелю
Жили в проводі можуть бути як мідні, так і алюмінієві. Обмотка проводу може бути найрізноманітніша і мати відповідне маркування і місце застосування. Дроти використовуються при навколишній температурі, що досягає відміток не нижче -40 С і не вище +50С.

Кабель як не можна більш захищений від будь-яких пошкоджень часто закритий щільною оболонкою, надійно захищає його від механічного або хімічного впливу. Оболонки повинні бути водонепроникними і негорючими. Таких оболонок на одному кабелі може бути відразу декілька, для створення його максимального захисту. Кабель застосовується у проведенні телефонного та радіозв'язку, при необхідності витримувати великі напруги.

Існує безліч маркувань кабелю і дроту, які допоможуть краще розібратися і вибрати найбільш підходящий в кожному конкретному випадку. На кожному з них вибита своє маркування, в інтернеті можна подивитися її розшифровку.