Ротаційний лазерний нівелір Sokkia MP 400 Призначення: горизонтальна і вертикальна розмітка при будівельних та оздоблювальних робіт всередині приміщень та на відкритих майданчиках.

Де застосовується прилад: «ротационник» Sokkia MP 400 оснащений лазером видимого діапазону і з однаковим успіхом підходить для робіт як всередині приміщень, так і на відкритих майданчиках.

Прилад оснащений приймачем випромінювання, який «за сумісництвом» є також пультом дистанційного керування. Завдяки цьому керувати нівеліром (а отже, і проводити всі розмічальні роботи) може один працівник. Крім площині, прилад «висвічує» і вертикальний промінь, виступаючи в ролі схилу. Також коли у мене в будинку встановлювалася www.nyamnyamushka.ru я теж часто використовував даний прилад, він дуже зручний і практичний.

Що стосується функціональних можливостей, то вони у MP 400 досить широкі. «Базової» роботою для нього є «відбиття» горизонтальній або вертикальній площині по колу. Перейти від однієї площини до ортогональної дуже просто - достатньо поставити прилад на бік, благо у нього дві рівні «установчі» поверхні. Оскільки нівелір відноситься до класу високоточних приладів, цілком природно, що він обладнаний електронним компенсатором, «скрадывающим» нахил підстави. Діапазон роботи даного пристрою - до 4,5 градуси в будь-яку сторону. Якщо відхилення перевищує зазначену величину, прилад сповістить про це (головка перестане обертатися, а діод почне блимати).

Нівелір також «видає» строго вертикальний (або горизонтальний) промінь, перпендикулярний высвечиваемой площині. Ця функція дозволяє розмічати прямі кути або ж застосовувати МР 400 як схилу для перенесення відміток з одного горизонту на інший. Особливо корисний такий режим при будівництві будинків.

Ротаційний лазерний нівелір Sokkia MP 400
Є ще кілька важливих функцій. Режим ручного горизонтування забезпечує автоматичний пошук нівеліром мішені по командам з пульта управління. Приклад: встановив прилад, відійшов на потрібну відстань, «піймав» луч, а потім дав команду і «привів його до потрібної точки. «Голова» з лазером нахиляється на заданий кут, і нівелір «відбиває» лінію на потрібному користувачеві рівні. Зрозуміло, що площина, в якій обертається промінь, при цьому буде нахилена по відношенню до горизонту.

Є також режим сканування, коли «вежа» обертається не на 360 градусів, а в заданому кутовому секторі. Це особливо корисно, коли потрібно отримати порівняно коротку, але яскраву позначку. У режимі сканування частота «пробігів» променя вперед-назад набагато вище, ніж при круговому обертанні. Як наслідок, «отбиваемая» лінія виходить набагато яскравіше, що спрощує роботу при сильної зовнішньої засвіченні.

Функція Tilt використовується втех випадках, коли прилад встановлений на нестійкій поверхні. На будмайданчику причин для цього немало: проїжджають вантажівки та інша важка техніка здатні створити сильну вібрацію. З неї-то і бореться функція Tilt, відстежуючи тряску і вимикаючи прилад, якщо раптом його показання збилися з-за зовнішнього впливу. Втім, таке відбувається лише при особливо сильних поштовхах, у всіх же інших випадках Tilt коригує положення голівки і напрям світла з допомогою вбудованої електроніки та сервоприводу, оперативно реагуючи на мінливі зовнішні умови.

Конструкція: МР 400 припускає встановлення не тільки на горизонтальній (ну, або майже горизонтальній поверхні, але і на геодезичному штативі. Останній зручний ще і тим, що дозволяє змінювати висоту, не «збиваючи» свідчень нівеліра. Керують приладом з допомогою клавіатури або пульта дистанційного керування. До МР 400 підходить комбінований пульт-приймач випромінювання Sokkia TRG-R80 (втім, він з рівним успіхом використовується і для інших «ротационников», що працюють у видимому діапазоні). Інші цікаві особливості: два дисплея (на лицьовій і тильній стороні), спрощують «ловлю» позначки; режим регулювання чутливості (низька або висока); звуковий індикатор» з триступінчатим регулюванням гучності.

ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ

ЛАЗЕР: діапазон — видимий; довжина хвилі 635 нм; потужність випромінювання — 2 мВт.

ДАЛЬНІСТЬ ДІЇ: з приймачем — до 150 м. Точність: 1,5 мм на 10 м.

РЕЖИМИ РОБОТИ: горизонтальна або вертикальна площина; сканування; ручне горі-зонтирование; функція Tilt (придушення спотворень, що викликаються вібрацією).

МОНТАЖ: на горизонтальній площині або геодезичному штативі.

ХАРЧУВАННЯ: 2 батареї типу LR20 або акумулятор TRG-BDC40. Час безперервної роботи: з батареями — до 160 год, з акумулятором — до 40 ч.

ГАБАРИТИ (ДхШхВ): 170х150х160 мм. Вага: 1,3 кг ОСОБЛИВОСТІ: автоматичний електронний компенсатор діапазон роботи ±4,5 градуса);
пульт дистанційного управління, поєднаний з приймачем випромінювання; ручка для перенесення.

КОМПЛЕКТАЦІЯ: нівелір; мішень; зарядний пристрій; перехідник для використання батарей типу LR20; футляр.

ТИП ІНСТРУМЕНТУ: професійний.

Приблизна вартість: 27760 руб.