Особливості глинистого грунту при будівництві фундаменту Надійність і довговічність відбудованого фундаменту в першу чергу залежить від виду грунту, на якому проводиться будівництво. Його структура впливає на вибір типу фундаменту.

Існує земельна поверхню, на якій і зовсім немає можливості виробляти споруди, тому застосовується або штучний грунт, або проводяться довгі земельні роботи, поки грунт потрібного типу не буде виявлений.

Одним з найбільш сприятливих для будівництва будинків є глинистий грунт, особливості якого розглянемо нижче. Найчастіше, щоб визначити якість і тип ґрунту на конкретній площі, застосовується гідрогеологічні вишукування, особливості чого можна розглянути на даному сайті - www.ksgeoprom.ru.

Технічно, глинистий грунт являє собою велику кількість дрібних частинок, де розмір кожної не менш 0,005 мм Завдяки особливій структурі таких зерен, глина відмінно вбирає в себе вологу, що дозволяє їй щільно примикати до іншої ґрунті. Таким чином, у результаті вона являє собою щільну масу, здатну витримувати чималі навантаження. Саме ця причина є ключовою в тому, щоб зводити фундамент на глинистому грунті.

До речі, відзначимо, що там, де є глина, часто є і пісок. Дане правило діє і навпаки. В першу чергу, при початку робіт з будівництва, робочі натикаються на пісок. Наявність піщаного грунту в грунті – не привід завершувати будівництво. Пісок найчастіше залягає завтовшки не більше 1 метра, після чого починається глинистий шар.

Незважаючи на це, перш ніж купувати ділянку, на якому планується зведення будівлі, рекомендується спочатку перевірити якість грунту, шляхом конкретних досліджень. Даний метод необхідний через те, що велика ймовірність натрапити на шарувату структуру грунту, що представляє собою суміш глини і піску воєдино. Фундамент, облаштований на такій поверхні, м'яко кажучи, не надійний. Надалі на самій споруді можуть з'являтися тріщини, що знижує термін його експлуатації вдвічі.