Оздоблювальні матеріали для фасадів Від того, який матеріал використовувався для обробки будинку залежить зовнішній вигляд будівлі. У безлічі різновидів оздоблювальних матеріалів не дивно заплутатися.

Але які види найкращі?

Вапняк

Навіть у часи царя цей камінь успішно використовувався. Імператор міг дозволити собі будівництво палацу з найдорожчих матеріалів, але він обирав саме кримський вапняк. Звичайно, за таким каменем потрібно як слід доглядати. Дуже красиво виглядає «нуммулит», але його краще використовувати там, де атмосферні опади мінімальні.

Штучний камінь

Виготовляється на основі бетону і може мати різну пластифікації, а також барвники. Переваги штучного каменю є його прийнятна ціна. Також процес укладання максимально простий, оскільки не потрібно підганяти малюнок. Ще одним достоїнством вважається велика різноманітність фактури і кольору. Тільки один виробник може надати більше 80 різновидів. Можна придбати цеглу з такою фактурою, яка не зустрічається навіть у натуральних каменів.

Керамограніт

Сировинна суміш схожа на звичайну кераміку, проте процес виготовлення зовсім інший. Керамограніт має виняткову міцність, яка перевищує навіть природний камінь. До того ж, цей матеріал володіє низьким водопоглинанням. Він відмінно переносить сильні морози, перепади температури, агресивність хімічних речовин. І нарешті, керамограніт навіть через час не міняє свій колір.

Цегла

Як і раніше вірний своїм позиціям і все також є популярним. Різновиди цегли можуть бути фактурними і фасонними. Також є великий вибір кольору.

Клінкер

Далекий родич цегли. Вирізняється високою стабільністю, волого -, світло - і морозостійкістю. Виріб довговічниий і може прослужити понад 150 років, причому споживчі властивості не втрачаються. Завдяки відсутності пір, клінкер не гниє і на ньому не утворюється цвіль. Гамма кольору перевищує 100 відтінків.

Сайдинг

Його не можна назвати матеріалом, оскільки вважається системою або технологією обшивки фасаду. За допомогою сайдинга зовнішній вигляд будинку значно поліпшується. З ним легко працювати. Він чудово приховує дефекти і не змінює колір навіть через час. Відмінно переносить вологість, сонце, мороз і сніг. Не вимагає перефарбовування і особливого догляду. Цокольний Сайдинг може бути, вініловий і металевий.