Фундамент і їх основні типи Всім, напевно, добре відомо, що обійтися без достатньо міцного і надійного фундаменту пої зведення будь-якої споруди практично неможливо. Сьогодні у сфері приватного житлового будівництва зазвичай застосовується кілька різних типів підстав, які досить суттєво розрізняються за своїм конструктивним особливостям, вартості і, звичайно ж, за технічними можливостями.

Найбільш поширені типи фундаментів

У наші дні, найбільш часто вживаними є чотири типи фундаментів:
• Плитні.
• Стрічкові.
• Стовпчасті.
• Пальові.

Фундамент і їх основні типи
Фундаменти плитного типу зазвичай облаштовуються безпосередньо під всією будівлею. Виконуються такі конструкції, як правило, у формі плити, покладеної на природне або пальове основу. Такі види фундаментів найчастіше застосовуються в тих ситуаціях, коли будівельні роботи здійснюються на досить слабкому грунті. До того ж, конструкції даного типу також досить серйозно сприяють і більш рівномірної усадки самої будови.

Крім цього, такі плитні фундаменти стають найбільш оптимальним рішенням ще і в тих випадках, коли конструктивні особливості самої споруди передбачають прокладання під землею різного технологічного устаткування.

Спорудження стрічкового підстави, на відміну від плитного фундаменту, здійснюється лише виключно під несучими стінами, і виконується, як правило, у вигляді єдиної безперервної стрічки. Застосовуються дані конструкції зазвичай при будівництві споруд, стіни в яких зводяться за допомогою штучних матеріалів.

Процедура споруди стовпчастого підстави передбачає обов'язкову наявність під ним додаткових опорних стовпів. Подібна різновид фундаментів найчастіше застосовується при зведенні будівель, які передбачають наявність несучого каркаса.

Фундамент і їх основні типи
Що стосується фундаментів пальового типу, то вони, в плані технології зведення, відрізняються найбільш високою складністю та трудомісткістю. Для облаштування таких підстав зазвичай використовуються особливі будівельні машини, які, як раз, і виробляють безпосередню установку самих паль.

Яка б різновид фундаменту не застосовувалася при зведенні будинку, вона, звичайно ж, обов'язково повинна відрізнятися неймовірно солідної міцністю, а також абсолютно не піддаватися руйнуванню під впливом ґрунтових вод. Істинно універсального підстави, на превеликий жаль, поки що не існує, однак для кожної конкретної ситуації сьогодні, можна досить легко підібрати найбільш оптимальне рішення, яке буде повною мірою відповідати абсолютно всім передбачуваним вимогам.